1
2
3
هشدار WHO درباره انتقال بیشتر بیماری‌های حیوانی به انسان
 
یکی از مقامات سازمان جهانی بهداشت گفت: همانطور که تغییرات اقلیمی به تغییرات سریع شرایط آب و هوایی مانند خشکسالی کمک می کند، حیوانات و انسان ها نیز رفتار خود را از جمله عادات جستجوی غذا تغییر می دهند که در نتیجه، بیماری‌های «شکنندگی اکولوژیک» که معمولاً در حیوانات منتشر می‌شوند، به طور فزاینده‌ای به انسان‌ها سرایت می‌کنند.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-03-19 09:31

یکی از مقامات سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد که شیوع بیماری‌های بومی مانند آبله میمونی و تب لاسا در بین انسان ها در حال تداوم و تکرار شدن است.

به گزارش فاخته به نقل از شفاآنلاین، این مقام سازمان جهانی بهداشت گفت: همانطور که تغییرات اقلیمی به تغییرات سریع شرایط آب و هوایی مانند خشکسالی کمک می کند، حیوانات و انسان ها نیز رفتار خود را از جمله عادات جستجوی غذا تغییر می دهند که در نتیجه، بیماری‌های «شکنندگی اکولوژیک» که معمولاً در حیوانات منتشر می‌شوند، به طور فزاینده‌ای به انسان‌ها سرایت می‌کنند.

این مقام همچنین افزود: هم عوامل ظهور بیماری و هم عوامل تقویت بیماری افزایش یافته است. به عنوان مثال، او به روند صعودی موارد ابتلا به تب لاسا اشاره کرد. تب لاسا یک بیماری ویروسی حاد است که توسط جوندگان بومی آفریقا منتشر می شود.

اظهارات این مقام مسوول سازمان جهانی بهداشت در حالی ارائه شده که موارد ابتلا به بیماری آبله میمونی در خارج از آفریقا (جایی که این بیماری در آن بومی است) همچنان افزایش می یابد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

به گزارش ژاپن تودی، همچنین تدروس ادهانوم قبریسوس، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت نیز درباره وضعیت فعلی شیوع کووید۱۹ در جهان اظهار کرد: اگرچه موارد ابتلا به کووید-۱۹ در سطح جهان رو به کاهش است اما در مناطقی مانند قاره آمریکا روندهای نگران کننده ای همچنان وجود دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، مجتمع آرامس، تیپ یک، ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری