1
2
3
گاو‌ها از عینک هوشمند استفاده می‌کنند
 
این روز‌ها تقریبا همه ما با عینک‌های واقعیت مجازی آشنا هستیم، اما این که بدانیم این نوع عینک‌ها نه برای انسان‌ها، بلکه برای حیوانات استفاده می‌شوند نیز در نوع خود جالب است.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-10-20 10:52

به گزارش فاخته به نقل از انتخاب، این روز‌ها تقریبا همه ما با عینک‌های واقعیت مجازی آشنا هستیم، اما این که بدانیم این نوع عینک‌ها نه برای انسان‌ها، بلکه برای حیوانات استفاده می‌شوند نیز در نوع خود جالب است.

برای انسان‌هایی که در طول زمستان در داخل خانه گیر کرده اند، عینک واقعیت مجازی یک موهبت محسوب می‌شد، اکنون گاو‌ها نیزدر طول زمستان از عینک هوشمند استفاده می‌کنند.

برای گاو‌ها از عینک واقعیت مجازی استفاده می‌شود بنابراین فکر می‌کنند بیرون و در یک زمین تابستانی هستند و به نظر می‌رسد که این نوع گاوها، شادتر از سایر گاو‌ها باشند.

ایزت کوکاک، یک دامدار در ترکیه، عینک واقعیت مجازی را برای افزایش تولید شیر گاو‌ها امتحان کرد و این کار، نتایج مثبتی داشت.

این هدست‌ها با کمک دامپزشکان توسعه یافتند و ابتدا در مزرعه‌ای در مسکو آزمایش شدند. گاودار ترکیه ای، ایزت کوکاک اکنون آن‌ها را روی دو گاو در آکسارای ترکیه آزموده و شیر خروجی آن‌ها از ۵.۸ گالن به ۷ گالن در روز رسیده است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

ایزت که قبلا نیز برای افزایش بازدهی گاوها، موسیقی کلاسیک را مورد استفاده قرار می‌داد، اکنون از بازخورد حیوانات از طریق هدست‌ها بسیار راضی است و قصر دارد حداقل ۱۰ هدست دیگر بخرد.

او گفت: «آن‌ها در حال تماشای یک مرتع سرسبز هستند و این به آن‌ها روحیه می‌دهد و استرس کمتری دارند.» وزارت کشاورزی روسیه گفت این سیستم بر اساس این اصل توسعه یافته است که گاو‌ها سایه‌های قرمز را بهتر از سایه‌های آبی و سبز درک می‌کنند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری