1
2
3
Time بودجه ۲۱ میلیون دلاری استرالیا برای حفاظت از کوسه‌ها با پهپاد
مقامات ایالت نیوساوت ولز استرالیا قصد دارند بودجه‌ای ۲۱.۴ میلیون دلاری را به اجرای یک برنامه مدیریت کوسه‌ها و حفاظت از آنها با استفاده از پهپاد اختصاص دهند.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-06-30 17:20

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری مهر، پیش از این ۸ میلیون دلار استرالیا، بودجه اولیه به این طرح اختصاص داده شده بود. اجرای این برنامه از سال قبل با هدف کاهش حملات کوسه‌ها، نجات جان آنها در برابر خطرات و نیز حفاظت از گونه‌های مختلف آبزیان آغاز شده بود.
برنامه یادشده بزرگترین طرح مدیریت کوسه‌ها در جهان است که با استفاده از پهپاد انجام می‌شود. از این طریق شناسایی کوسه‌ها راحت تر انجام می‌شود و ارسال هشدار در این زمینه به صورت آنی ممکن است. یکی از مزایای دیگر اجرای این طرح کنترل شرایط حاد و وخیم در سواحل و ارسال پیام هشدار فوری در مورد حملات کوسه‌هاست.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)
در قالب طرح یادشده ۱۷۰ پهپاد برای کنترل ۵۰ نقطه ساحلی حساس به کار گرفته می‌شوند. استرالیا از جمله نقاط جهان است که خطر حملات کوسه‌ها در برخی سواحل آن به طور جدی وجود دارد. پیش از این در برخی نقاط استرالیا از پهپاد برای شناسایی کروکودیل‌ها، هشدار به افراد در معرض خطر و جلوگیری از حمله به این حیوانات استفاده شده بود.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰
 
2021 - Oct - 20