1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-04-13 06:54 Time ویروس کرونا به بسیاری از حیوانات خانگی مبتلایان به کووید منتقل می‌شود
پژوهشگران هلندی می‌گویند در ۲۰ درصد خانوارهایی که در آنها انسان‌ها مبتلا به کووید-۱۹ شده‌اند یا از آن بهبود یافته‌اند، سگ‌ها و گربه‌های خانگی هم آنتی‌بادی‌های ضد ویروس را در خون خود دارد.

به گزارش فاخته به نقل از همشهری آنلاین، این پژوهشگران از ۱۹۶ خانوار که انسان‌ها در طول ۲۰۰ روز گذشته آزمایش مثبت کرونا داشتند، بازدید کردند تا گربه‌ها و سگ‌ها را از لحاظ ویروس کرونا و آنتی‌بادی‌هایی که نشان‌دهنده عفونت قبلی هستند، آزمایش کنند.

نتایج نشان داد که 13 حیوان – 6 گربه و 7 سگ- یعنی ۴.۲ درصد از حیوانات خانگی دچار کووید-۱۹ هستند و ۵۴ حیوان- ۳۱ گربه و ۲۳ سگ (۱۷.۴ درصد) آنتی‌بادی‌های ضد کروناویروس در خون داشتند. شواهدی از انتقال عفونت میان حیوانات وجود نداشت. صاحبان حیوانات علائم خفیف را در حیوانات دچار عفونت گزارش کردند.

دکتر الس بروئنس از دانشگاه اوترخت در هلند که گروهش داده‌های این بررسی را در کنگره میکروب‌شناسی بالینی و بیماری‌های عفونی اروپا ارائه کردند، در این باره گفت: «اگر دچار کووید-۱۹ هستید، باید از تماس با گربه یا سگتان خودداری کنید.»

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید) 

او افزود: «نگرانی عمده در این مورد سلامت حیوات نیست...اما مسئله مهم این خطر بالقوه است که حیوانات می‌توانندن به عنوان مخزنی برای ویروس عمل کنند و ویروس را دوباره وارد جمعیت انسانی کنند.»

به گفته او، البته تا به حال موردی از انتقال کروناویروس از حیوان خانگی به انسان گزارش نشده است و بعید به نظر می‌رسد حیوانات خانگی نقشی در این پاندمی داشته باشند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
 
2021 - Aug - 02