• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-11-29 Time کشف بقایای ۸۰ میلیون ساله گونه‌ای از تیراناسورها در کانادا +تصاویر
 
گونه‌ای جدید از "تیراناسور" که حدود ۸۰ میلیون سال پیش در آمریکای شمالی زندگی می‌کردند، توسط دانشمندان در کانادا کشف شده است. ...

به گزارش فاخته به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ گونه‌ای جدید از "تیراناسور" که حدود 80 میلیون سال پیش در آمریکای شمالی زندگی می‌کردند، توسط دانشمندان در کانادا کشف شده است.

پایگاه خبری "بی‌بی‌سی" در گزارشی نوشت، این دایناسور در اواخر دوره "کرتاسه" زندگی می‌کرده است که به عنوان قدیمی‌ترین تیراناسور شناخته شده آمریکای شمالی قلمداد می‌شود؛ محققان می‌گویند این کشف جدید به آنها بینش‌هایی در مورد تکامل تیراناسورها داده است.

نام این دایناسور در زبان یونانی به "دروگر مرگ" شناخته می‌شود؛ این گونه از دایناسورهای درنده 2.5 متر ارتفاع دارند و برآمدگی‌هایی به طول 7 سانتی متر مانند چاقو در جمجمه آنها وجود دارد. 

"دارلا زلنیتسکی" استاد دیرینه شناسی کانادایی نسبت به اسم این دایناسور گفت: «ما نامی را انتخاب کردیم که نشانگر این ظالم مستبد به عنوان تنها درنده شناخته شده در زمان خود در کانادا است؛ این نام تاناتوس است.»

 بخش هایی از جمجمه فسیل شده تاناتوس توسط  "جان دی گروت" یک دیرینه شناس، در سال 2010 کشف شده است. 

تیراناسورها میلیونها سال قبل از انقراض دایناسورها در حدود 65 میلیون سال پیش به عنوان "ظالمان زمین" زندگی می‌کردند.

امید است که این مطالعه جدید به پالئنتولوژیست ها کمک کند تا شکاف های دانش خود را پر کنند.

 

کشور کانادا , علمی ,

 

کشور کانادا , علمی ,

کشور کانادا , علمی ,

کشور کانادا , علمی ,

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
   7348537 - 0513
04  نشانی:
مشهد - بلوارعبدالمطلب - عبدالمطلب 5 - پلاک 14
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
 
5 - شعبان - 1441
 
2020 - Mar - 29