• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-11-09 08:33 Time عاقبت دلفین "دلفیناریوم برج میلاد" چه شد؟
 
رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران جزئیاتی از آخرین وضعیت دلفیناریوم برج میلاد را تشریح کرد.

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری تسنیم، به منظور حمایت از حقوق حیوانات، آخرین دلفین باقیمانده در مجموعه "دلفیناریوم برج میلاد"، چندی پیش با حضور کارشناسان سازمان محیط زیست و در شرایط استاندارد از این مجموعه خارج و دلفیناریوم برج میلاد پس از بیش از پنج سال فعالیت، برای همیشه تعطیل شد؛ این در حالی است که در فروردین‌ماه امسال، روابط عمومی برج میلاد در اطلاعیه ای رسمی، پایان فعالیت "دلفیناریوم برج میلاد" را اعلام کرده بود.

"کاسیا" آخرین دلفین باقیمانده در دلفیناریوم مجموعه برج میلاد بود که در ماههای گذشته تا فراهم شدن شرایط انتقال، در بهترین شرایط در این مجموعه نگهداری شد و در نهایت با همکاری، نظارت و حمایت کارشناسان و سازمان محیط زیست، شرایط انتقال این دلفین به جزیره کیش و آماده‌سازی برای رها‌سازی، مهیا شد.

 

حالا محمد کرمی رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه محیط زیست خبرگزاری تسنیم با اشاره به وضعیت انتقال این دلفین، اظهار کرد: مجوز انتقال "کاسیا" به جزیره کیش صادر شده و قرار بر این بوده که این دلفین به "دریای سیاه" منتقل شود، اما هنوز شرایط برای انتقال آن مهیا نشده است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)
وی با اشاره به علت منتقل نشدن این دلفین به خارج از کشور و دریای سیاه، گفت: به دلیل اینکه این دلفین پرورشی است، می‌بایست شرایط خاصی را طی کند تا بتواند به آب‌های آزاد منتقل شود، این شرایط هنوز برای "کاسیا" مهیا نشده است.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: باید این دلفین از لحاظ جسمی و شرایط فیزیکی و نیز وضعیت زیست در آب‌های آزاد آمادگی پیدا کند که تا به این شرایط برسد، در جزیره کیش نگهداری می‌شود.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
 
26 - رجب - 1442
 
2021 - Mar - 09