• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-11-03 08:05 Time هوش مصنوعی حیوانات در معرض خطر را شناسایی می‌کند
 
محققان یک سیستم جدید هوش مصنوعی ساخته‌اند که می‌تواند به حفاظت‌کنندگان از حیات‌وحش کمک کند.

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری آنا، دانشمندان از ابزاری جدید برای نظارت بر حیات‌وحش در معرض خطر رونمایی کرده‌اند. این ابزار درواقع یک سیستم هوش مصنوعی است که به‌طور خودکار فیل‌ها را از فضا می‌شمارد. این فناوری دوربین‌های ماهواره‌ای را با یک «شبکه عصبی کانولوشن» (CNN) ترکیب می‌کند تا فیل‌های آفریقایی را که در جنگل‌ها و علفزارها حرکت می‌کنند، به تصویر بکشد.

در آزمایش‌ها، با استفاده از روش نقشه‌برداری، این فناوری نظارتی فیل‌ها را دقیقاً همانند ناظران انسانی شناسایی کرد و درعین‌حال خطر مزاحمت گونه‌ها را از بین می‌برد. این تحقیق به طیف فزاینده‌ای از پروژه‌های هوش مصنوعی پیوست که در تلاش‌اند از حیوانات در معرض خطر محافظت کنند.

«اولگا ایسوپووا» دانشمند کامپیوتر در دانشگاه «باث» که الگوریتم تشخیص را ایجاد کرده، گفت: نظارت دقیق درصورتی‌که بخواهیم گونه‌های حیوانی را نجات دهیم ضروری است. ما باید بدانیم که حیوانات کجا هستند و تعداد آنها چقدر است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

این سیستم همچنین جایگزین کارآمدتری برای شمارش دستی حیوانات از طریق هواپیماهای پرواز در ارتفاع پایین است. هر ماهواره می‌تواند هر چند دقیقه بیش از ۵۰۰۰ کیلومترمربع تصویر را جمع‌آوری کند. علاوه بر این، این روش می‌تواند حیوانات را هنگام پرسه زدن در سراسر کشور ردیابی کند، بدون اینکه نگرانی بابت کنترل مرزها یا درگیری وجود داشته باشد.

محققان فیل‌های آفریقایی را برای مطالعه انتخاب کردند زیرا آنها بزرگ‌ترین حیوان زمینی در جهان هستند که این امر تشخیص آنها را نسبتاً آسان می‌کند. اما محققان معتقدند که سیستم آنها می‌تواند به‌زودی گونه‌های بسیار کوچک‌تر را شناسایی کند.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
 
26 - رجب - 1442
 
2021 - Mar - 09