• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-10-29 11:14 Time موردی از ابتلای حیوانات خانگی به کرونا گزارش نشده است
 
مدیر کلینیک حیوانات خانگی سینا و دامپزشک درباره شبهات و نگرانی‌ها در خصوص وجود سند و مدرکی دال بر انتقال کرونا از حیوانات خانگی به انسان، گفت: مدرکی و موردی از ابتلای حیوانات خانگی به این بیماری گزارش نشده است.

به گزارش فاخته به نقل از ایرنا، دکتر کمال حسنعلی زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در مورد کووید - ۱۹ تستی در کلینک های دامپزشکی انجام نمی شود و بر اساس گزارشات معتبر جهانی چند مورد ابتلا گربه سانان به کووید - ۱۹ از طریق انسان گزارش شده است.

وی اضافه کرد: تاکنون در جهان انتقال کرونا از حیوانات خانگی به انسان دیده نشده است ولی انتقال این ویروس از انسان به گربه سانان گزارش شده است.

حسنعلی زاده با بیان اینکه کووید - ۱۹ بیماری مشترک بین انسان و حیوان نیست، اظهار کرد: با این حال از آنجا که حیوانات می‌توانند بیماری‌های دیگری را به مردم منتقل کنند و انسان‌ها نیز می‌توانند بیماری‌ها را به حیوانات منتقل کنند، ضروری است قبل و بعد از تماس با حیوانات)، دستان خود را با آب و صابون بشوییم.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

وی گفت: بنا به اعلام سازمان جهانی بهداشت حیوانات (OIE)، جامعه جهانی دامپزشکی (WVA) و جامعه جهانی دامپزشکی حیوانات کوچک (WSAVA) و بر اساس شواهد موجود، نگرانی زیادی در خصوص انتقال کووید- ۱۹ از حیوانات خانگی به انسان وجود ندارد.

این دامپزشک افزود: آنچه که اثبات شده پاندمی کووید - 19 در نتیجه انتقال از انسان به انسان بوده است و تاکنون شواهدی مبنی بر انتشار بیماری توسط حیوانات، وجود ندارد، همچنین مستندات کافی برای اثبات ابتلای حیوانات خانگی به کووید - ۱۹ و اینکه بتواند عامل بیماری را به حیوان دیگر یا انسان منتقل کند نیست.

حسنعلی زاده تاکید کرد: تمامی افرادی که با حیوانات خانگی و گربه سانان در ارتباط هستند باید تدابیر بهداشتی لازم را رعابت کنند.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
 
26 - رجب - 1442
 
2021 - Mar - 09