• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-10-20 09:20 Time جایگاه اسب در فرهنگ تمدن ایران اسلامی
 
بیش از ۳۰۰ نژاد اسب در جهان یافت می شود که برخی از این نژاد ها بومی و مربوط به مناطق کوچک نیز می باشند. نژاد اسب های رایج و محبوب در ایران عبارت هستند. از اسب کرد، اسب اصیل ایران(عرب ایرانی)، اسب خزری، اسب های دره شور می باشند؛

اسب ۴ هزار سال پیش از میلاد،وجود داشته وانسانها تلاش کرده‌اند که اسب‌ها را اهلی کنند و در این زمینه هم خیلی موفق عمل کرده‌اند. این حیوانات که سمبل نجابت هستند از دیرباز در زمینه‌های گوناگون کمک حال انسانها بوده‌اند.
به گزارش فاخته به نقل از جوان انلاین از اصفهان،کتاب اسب واسب سواری به قلم محمد رضا جواهری در تجدید چاپ سوم به اسب سواری در فرهنگ اسلام پرداخته واولین اثری است که به طورتخصصی جایگاه اسب را در فرهنگ وتمدن ایران اسلامی بررسی می کند.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

این کتاب توانسته است نظرمشتاقان بسیار زیادی را به خود معطوف سازد وبرای سومین بارمجوز تجدید چاپ رااخذ نموده است .نگارنده؛ کتاب فوق را به 9 فصل وسه بخش تقسیم وتدوین ودر 232 صفحه با بهتر نوع کاغذ کلاسه کتابت نموده است.

کتاب اسب سواری به سبک فرهنگ تمدن ایران اسلامی به موضوعات :فلسفه افزایش اسب ؛ شیوه نگهداری وپرورش اسب واسب سواری نظام پرداخته است.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
 
8 - جمادی ثاني - 1442
 
2021 - Jan - 21