• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-04-18 11:54 Time هشدار به مسئولان باغ وحش هویزه
 
معاون محیط زیست طبیعی خوزستان به شهرداری هویزه نسبت به وضعیت زیست محیطی حیوانات باغ وحش این شهرستان هشدار داد .

به گزارش فاخته به نقل از خبر گزاری صدا وسیما مرکز خوزستان؛ معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، در نشست با اعضای شورای شهر هویزه بر ساماندهی سریعتر وضعیت باغ وحش هویزه تاکید کرد.
سید عادل مولا گفت: در صورتی که شهرداری قصد دارد تا این باغ وحش را حفظ کند باید الزامات و شرایط نگهداری حیوانات را متناسب‌سازی کند .
وی ادامه داد: گونه‌های موجود در این باغ وحش بخاطر عدم شرایط بازگشت به طبیعت و یا غیر بومی بودن، نمی تواند در طبیعت به صورت آزاد زندگی کنند و باید در شرایط مناسبی نگهداری شوند و این شرایط از قبیل جای مناسب، نظافت و تغذیه خوب باشد.
مولا گفت: خوشبختانه اقداماتی در سنوات گذشته صورت گرفته، ولی این اقدامات کامل نیست و حضور و استقرار یک تکنیسین تمام وقت جهت تیمار جانوران در باغ وحش از ضروریات است که باید حتماً در برنامه کاری باغ وحش دیده شود.
وی ادامه داد: باغ وحش باید دارای زایشگاه مناسب برای حیوانات باشد تا شاهد تلف شدن توله‌های متولد شده نباشیم و گونه‌های جدید و تولد گونه‌ها در اولین فرصت به اطلاع اداره کل حفاظت محیط زیست استان رسانده شود و پذیرش گونه‌ها و یا انتقال حیوانات با هماهنگی اداره کل محیط زیست استان انجام شود .
در این نشست اعضای شورای شهر هویزه گفتند: کمبود‌ها و نواقص موجود در باغ وحش را قبول داریم و تلاش خواهیم کرد هر چه زودتر این مشکلات برطرف شود .
همچنین اعضای شورای باشاره باینکه شهرداری هویزه در دوره جدید، یک میلیارد تومان برای ساماندهی باغ وحش هزینه کرده اند افزودند: آمادگی همکاری با محیط زیست برای رفع مشکلات و برطرف کردن نواقص در این باغ وحش را داریم.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
 
24 - ذو الحجة - 1441
 
2020 - Aug - 13