• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-03-02 20:58 Time چرای گوسفندان در نیوزلند با ربات
 
ربات سگ نمای شرکت بوستون دینامیک این روزها کارکردهای تازه ای پیدا کرده و برای هدایت و کنترل از راه دور گوسفندان در نیوزلند به کار گرفته شده است.

به گزارش فاخته به نقل ازخبرگزاری فارس از نیواطلس، ربات بوستون دینامیک با همکاری شرکت نرم افزاری روکوس ارتقاء یافته و قابلیت های تازه ای برای فعالیت در قالب چوپان پیدا کرده است.

پیش از این از ربات یادشده برای انجام امور امدادی و بیمارستانی استفاده شده بود. این ربات در ماه های اخیر برای تسهیل تعامل غیرمستقیم پزشکان و بیماران کرونایی نیز به کار گرفته شده بود. کنترل چاه های نفتی و محل های ساخت و ساز نیز بارها به این ربات سپرده شده است.

به روزرسانی این ربات باعث شده بتوان گله های گوسفند را در نیوزلند به ربات مذکور سپرد تا آنها از این طریق به چراگاه ها بروند و بعد از هدایت گوسفندها آنها را به محل نگهداری اصلی بازگردانند. اطلاعات مربوط به گوسفندان از این طریق به طور آنی به مالکانشان منتقل می شود تا نگرانی از بابت گم شدن گوسفندان وجود نداشته باشد.

مزیت دیگر این روش کاهش احتمال انتقال بیماری و عفونت از حیوانات به انسان ها و بالعکس به خصوص در شرایط همه گیری ویروس کرونا است.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹
 
17 - ربيع ثاني - 1442
 
2020 - Dec - 02