1
2
3
دامداران نصرت آباد از نبود دامپزشک گلایه مندند
 
شماری از دامداران منطقه نصرت آباد از نبود دامپزشک گله کردند و گفتند دام هایمان به راحتی تلف می شود.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-06-30 09:48

به گزارش فاخته به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، شماری از شهروندان نصرت آباد در پی تماس های مکرر با تحریریه از نبود دامپزشکی در این شهر گلایه کرده و گفتند: برای انجام خدمات درمانی دام با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنیم چرا که برای مداوا دام خود را با توجه به هزینه های گزافی که متحمل شده به زاهدان مراجعه می کنیم.

در پی تماسی که خبرنگار ما با حامد گنجعلی، رئیس اداره دامپزشکی زاهدان داشت بیان کرد: برابر مقررات و سازمان دامپزشکی کشور جمعیت دام هر منطقه ای در زاهدان و هر واحدی مشخص و در سیستم واحد دامی هر منطقه ثبت است.

وی افزود: برابر جمعیت این شهرستان در طول سال در هر مقطع زمانی واکسیناسیون دام تویط دامپزشکی زاهدان انجام می شود.

گنجعلی تصریح کرد: از ابتدای سال تا الان یک فاز طاعون نشخوارکنندگان کوچک در منطقه نصرت آباد انجام شده و از ابتدای مرداد ماه تا نیمه مهر ماه فاز تب برفکی در دام سبک و سنگین در حال انجام است.

رئیس اداره دامپزشکی زاهدان اذعان کرد: واکسن تب برفکی جز واکسن های گران است که در سیستان و بلوچستان با هماهنگی صورت گرفته به صورت رایگان انجام می شود.

وی گفت: یک اکیپ از دامپزشکی زاهدان به منطقه نصرت آباد اعزام و با همکاری شهرداری به صورت خانه به خانه اقدام به واکسیناسیون رایگان سگ های صاحب دار کردند. واکسن آبله در گراغه و نصرت آباد با 70 درصد جمعیت واکسیناسیون بزی و گوسفندی انجام شده است.

گنجعلی بیان کرد: کلینیک هایی در زاهدان مستقر هستند و واکسیناطورها در روستاهای مختلف پخش می شوند.

این مقام مسئول تشریح کرد: رئیس شورای روستاها با توجه به جمعیت گوسفندان طی یک نامه به صورت کتبی و شفاهی جمعیت واکسن نخورده ی دام ها را اعلام کنند و واکسن هاری برای سگ های گله، چوپان و صاحب دار تا پایان سال انجام می شود.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

گنجعلی خاطر نشان کرد: شهروندان نیز جهت کمک به تشدید این نظار‌ت‌ها می‌توانند انتقادات، پیشنهادات و شکایات خود را از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۲ اعلام و پیگیری کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری