1
2
3
رئیس شورای تأمین‌کنندگان دام زنده:
صادرات دام باید آزاد شود/ نگهداری دام مولد اولویت ماست
 
رئیس شورای تأمین‌کنندگان دام زنده گفت: سازوکار بازگشت ارز و ارزش‌گذاری قیمت دام در داخل کشور باید اصلاح و ابلاغ شود و در حال حاضر بخشی از دام قرنطینه و آماده صادرات است، ولی به دلیل این دو سازوکار هنوز صادرات انجام‌نشده است.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-09-17 12:45

به گزارش فاخته، منصور پوریان در گفت‌وگو با میزان، در خصوص اجرای مصوبه صادرات دام، گفت: مصوبه صادرات دام زنده برای دو ماه قبل بوده و طی یک ماه و نیم پیش نیز به عشایر ابلاغ‌شده است که در حال حاضر مجوزهای صادرشده بخشی به نام عشایر و بخشی به نام اتحادیه دامداران سبک است.

وی افزود: در حال حاضر دام، اتحادیه دام سبک قرنطینه و آماده صادرات است، ولی یک سری مباحث وجود دارد که باید حل شود تا روند صادرات درست صورت بگیرد.

رئیس شورای تأمین‌کننده دام زنده بیان کرد: ارزش صادراتی یک کیلوگرم گوشت دام زنده هنوز نامشخص است و هر صادرکننده‌ای چه اتحادیه و غیر اتحادیه باید ارز صادرشده از دام را به کشور بازگرداند.

پوریان اظهار کرد: سازوکار بازگشت ارز و ارزش‌گذاری قیمت دام در داخل کشور باید اصلاح و ابلاغ شود و در حال حاضر بخشی از دام قرنطینه و آماده صادرات است، ولی به دلیل این دو سازوکار هنوز صادرات انجام‌نشده است.

وی در ادامه گفت: نهاده یکی از کالا‌های اساسی در دامداری است که متأسفانه تخصیص آن خیلی کم است و هنوز مشکلاتی در بخش تولید داریم.

پوریان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنش آبی و خشکسالی کل حوزه صنعت کشاورزی ازجمله دام را تهدید می‌کند و با توجه به اینکه سازمان دامپزشکی اعلام کرده ۷۱ میلیون و نیم دام سبک داریم باید در کاهش جمعیت دام سرعت بخشی داشته باشیم.

رئیس شورای تأمین‌کنندگان دام زنده بیان کرد: جمعیت دام از طریق دو مکانیزم قابل کاهش است بخش اول مربوط به خرید حمایتی در داخل کشور بوده و بخش دوم صادرات دام است که متأسفانه صادرات و شیوه‌ای که برای آن تعریف‌شده نادرست است و باید از چندلایه کردن پروژه صادرات خودداری کنیم.

پوریان افزود: باید صادرات را آزاد بگذاریم تا هر دامداری که توانایی دارد صادرات انجام دهد، زیرا این میزان جمعیت دام با وجود این شرایط اقلیمی در سال و ماه آینده توان را از تولیدکننده داخلی سلب می‌کند.

رئیس شورای تأمین‌کنندگان دام زنده اظهار کرد: جمعیت دام سبک را باید به تعادل برسانیم، زیرا ۷۱ میلیون رأس دام رقم بسیار بالایی بوده و نگهدار آن سخت است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

پوریان خاطر نشان کرد: نگهداری دام مولد در اولویت‌های ما بوده، زیرا سرمایه اصلی صنعت دامپروری دام مولد است.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37391542
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری