1
2
3
رییس سازمان شیلات کشور:
Time مشکلات ارزی باعث عقب ماندگی پرورش ماهی شد
رییس سازمان شیلات کشور گفت: در حوزه صید و صیادی باید بیش‌ از ششصد هزار تن تولید می‌کردیم اما توانستیم بیش صد و هشت هزار تن مازاد تولید داشته‌ایم.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-07-21 11:42

به گزارش فاخته به نقل از ایلنا، نبی ‌الله خون میرزایی در مراسم روز جهانی دریانوردی با بیان اینکه در بخش صیادی جهان دارای رتبه بیست و ششم را کسب کرده ایم اظهار داشت: رتبه دوم از نظر ناوگان دریایی و صیادی را کسب کرده ایم و حائز رتبه اول در بخش ناوگان صیادی هستیم.

وی ادامه داد: ۱۴۷ هزار نفر صیاد در این بخش به خدمت‌رسانی مشغول هستند.

 خون میرزایی افزود: سال گذشته مکلف بودیم تا یک میلیون و سیصد و هفتاد و سه هزار بوده که از این میزان ما توانست یک میلیون و دویست و هفتاد هزار تن را محقق کنیم.

رییس سازمان شیلات کشور با اشاره به عقب ماندگی در بحث پرورش ماهی اظهار داشت: در این زمینه بخشی از حوزه‌ها مربوط به پرورش ماهی در قفس بود که متاسفانه در این بخش جا مانده‌ایم. دلیل جا ماندن ما در این بخش هم این بود که از تکنولوژی‌های اروپایی و نروژ استفاده می‌کنیم و به دلیل مشکلات ارزی که در این حوزه  ایجاد شد نتوانسیم به اهداف مورد نظر در این بخش دست پیدا کنیم.

 معاون وزیر کشاورزی با تاکید بر اینکه در حوزه صید و صیادی باید بیش‌ از ششصد هزار تن تولید می‌کردیم اما توانستیم بیش صد و هشت هزار تن مازاد تولید داشته ایم، گفت: برنامه امسال ما مطابق هدف‌گذاری‌های صورت‌ گرفته یک میلیون و پانصد و یازده هزار تن بوده که با هماهنگی در بخش‌های مختلف امیدواریم به اهداف مورد نظر برسیم.

خون میرزایی ادامه داد: در مذاکرات طبق برنامه دولت سیزدهم یک میلیون و ۳۷۳ هزار تن باید تولید می‌کردیم و تلاش ما آن است که به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن در سال ۱۴۰۴ برسانیم.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

وی تاکید کرد: در پروش ماهی در قفس به خودکفایی رسیده‌ایم.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰
 
2021 - Oct - 20