• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-10-20 12:45 Time نهاده های ارسال نشده به شرکت پشتیبانی امور دام می رود/دریافت دان پیش از جوجه ریزی
 
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: بین یک تا پنج درصد نهاده های خریداری شده مرغداران به هنگام تحویل بار به دستشان نمی رسید که با پیگیری وزارت جهاد کشاورزی مقرر شد مابه التفاوت نهاده ارسالی توسط واردکنندگان به شرکت پشتیبانی امور دام یا اتحادیه استانی تحویل داده شود تا مرغداران بتوانند از آنجا این مابه التفاوت را دریافت کنند.

حبیب اسدالله نژاد در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه حدود یک هفته نهاده خریداری شده توسط مرغداران به طور کامل به دستشان نمی رسید، اظهار کرد: به طور مثال واحد مرغداری ۴۰تن دان مرغ خریداری می کرد ولی حدود ۳۸تن به دستش می رسید و بین یک تا پنج درصد نهاده ها ارسال نمی شد.

وی ادامه داد:با پیگیری انجام شده و ورود وزارت جهاد کشاورزی مقرر شد ما به التفاوت نهاده ارسالی برای مرغداران توسط وارد کنندگان به شرکت پشتیبانی امور دام یا اتحادیه استانی تحویل داده شود و مرغداران بتوانند از آنجا این مابه التفاوت را دریافت کنند.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی تصریح کرد: خوشبختانه این مشکل در حال حاضر مرتفع و راه سودجویی نیز بسته شده است. از مرغداران نیز تقاضا داریم وجه مابه التفاوت نهاده ها که هنوز برایشان ارسال نشده را دریافت نکنند و منتظر دریافت خود نهاده باشند تا متضرر نشود.

به گفته وی قطعا نهاده ای که به دست مرغدار نرسد سر از بازار آزاد در می آورد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

اسدالله نژاد با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد نهاده های مورد نیاز واحدهای مرغ گوشتی حل شده است، گفت: قبلا بایستی جوجه ریزی انجام‌ می شد و سپس نهاده تخصیص می یافت که این موضوع امری زمان بر بود و مرغدار باید تا دریافت نهاده با قیمت مصوب دولتی نهاده مورد نیاز خود را از بازار آزاد تهیه می کرد. اما با تدابیر اندیشیده شده مرغدار می تواند پس از اخذ مجوز از دامپزشکی برای جوجه ریزی با تایید جهاد کشاورزی استان سهمیه خود را دریافت کند.

وی در پایان گفت: قیمت تمام شده مرغ زنده برای تولیدکنندگان به دلیل افزایش هزینه مولفه های تولید بالا رفته است؛ به طوری که قیمت هر کیلو مرغ زنده برای مرغدار ۱۷ هزار و۷۰۰ تومان و قیمت مرغ گرم نیز حدود ۲۳ تا ۲۴ هزارتومان تمام می شود.

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
 
8 - جمادی ثاني - 1442
 
2021 - Jan - 21