قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار مهم / مدیرکل دفتر فناوری، اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان دامپزشکی اعلام کرد: آغاز گردهمایی اعطای گواهینامه شایستگی عمومی مدیران حرفه‌ای به ۷۰ نفر از نامزدان پُستهای مدیریتی در دامپزشکی کشور

مدیرکل دفتر فناوری، اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان دامپزشکی اعلام کرد: آغاز گردهمایی اعطای گواهینامه شایستگی عمومی مدیران حرفه‌ای به ۷۰ نفر از نامزدان پُستهای مدیریتی در دامپزشکی کشور

گردهمایی ۳ روزه اعطای گواهینامه شایستگی عمومی ۷۰ نفر از مدیران دامپزشکی کشور که صلاحیت لازم را برای انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای در سطح این سازمان کسب کرده اند، آغاز شد.

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، مهندس بابک فرهنگی، مدیرکل دفتر فناوری، اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری این سازمان امروز اعلام کرد: گردهمایی ۳ روزه اعطای گواهینامه شایستگی عمومی ۷۰ نفر از مدیران دامپزشکی کشور که صلاحیت لازم را برای انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای در سطح این سازمان کسب کرده اند، از امروز دوشنبه ۴ آذر ۹۸ خورشیدی آغاز بکار کرده است.

وی با بیان اینکه این اقدام پیرو پروژه ملی تربیت مدیران آینده در مجموعه جهاد کشاورزی انجام می‌شود که طی سالهای اخیر در دستور کار قرار گرفته و متعاقبا سازمان دامپزشکی کشور نیز مبادرت به بررسی شرایط تصدّی پُستهای مدیریتی و انتقال دانش مدیران با تجربه به مدیران جوان کرده است، افزود: بر اساس این پروژه در سالهای آینده در دستگاههای اجرایی از افراد دارای گواهینامه شایستگی‌های عمومی در سمتهای مدیریتی استفاده خواهد شد.

فرهنگی در اشاره به کلیاتی از فرایند اجرای این پروژه ملی گفت: در این راستا پردیس‌های کانون ارزیابی و توسعه مدیران، اقدام به ارزیابی و سنجش شایستگی‌ها و توانمندیهای حرفه ای مدیرتی منابع انسانی اعم از مدیران و کارشناسان واجد شرایط و ثبت‌نام شده در سازمانهای تابعه و وابسته جهاد کشاورزی مستقر در استانها می‌کنند.

لازم به ذکر است براساس دستورالعمل ابلاغی از ابتدای سال ۹۷ خورشیدی مدیران باید گواهی شایستگی احراز پست مدیریتی را داشته باشند. این گواهی‌نامه توسط کانون ارزیابی و توسعه مدیران آینده وزارت جهادکشاورزی پس از ارزیابی و گذراندن دوره های آموزشی به کارکنان اعطا خواهد شد. اگر شایستگی مدیری تایید شود، فرد برای احراز پست‌های مدیریتی تایید می‌شود و در غیر این ‌صورت باید دوره‌های توانمندسازی آموزشی را طی کند.

                                                

وظیفه اصلی پردیس‌های کانون ارزیابی و توسعه مدیران، ارزیابی و سنجش منابع انسانی واجد شرایط و ثبت نام شده در پروژه ملی تربیت مدیران آینده در سازمان‌های تابعه و وابسته است.

اعطای این گواهینامه صرفا محدود به این مقطع زمانی نیست و امکان ثبت نام و تداوم آن در آتیه برای سایر نامزدهای گذراندن این دوره ها همچنان وجود دارد.

مطلب پیشنهادی

کارگروه بهبود فرآیند اجرایی PMS دارو و مواد بیولوژیک آغاز‌ به‌ کار کرد

با توجه به تاکید رئیس سازمان دامپزشکی کشور مبنی بر اهمیّت ارتقای سطح کیفیت محصولات …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *