قالب وردپرس درنا توس
خانه / آذربایجان شرقی / انتصاب دانشجوی دامپزشکی در تبریز به عنوان مشاور و دستیار رییس شورای شهر تبریز واکنش توهین آمیز یک پایگاه خبری را در پی داشت

انتصاب دانشجوی دامپزشکی در تبریز به عنوان مشاور و دستیار رییس شورای شهر تبریز واکنش توهین آمیز یک پایگاه خبری را در پی داشت

به گزارش فاخته، پس از انتصاب یک دانشجوی دامپزشکی به عنوان مشاور رئیس شورای شهر تبریز  پایگاه خبری اویاقلیق طی مطلبی توهین آمیز نوشت:

هنوز ماجرای اتاق مشاوران شورای چهارم شهر تبریز در برج بلور و ارتباط آن با فسادهای مشهور موضوع پرونده ی « ۴۴ نفره » این نهاد و شهرداری تبریز و نقش مشاور ویژه ی دکتر دبیری رئیس وقت شورا ، که آوازه ی آن از افتضاحات مدیریتی « تبریز ۲۰۱۸ » فراتر رفته است، از یادمان نرفته بود که چشممان به خبری عجیب الحال مبنی بر انتصاب یک دانشجوی دامپزشکی و متخصص طیور از سوی رئیس سال سوم شورای پنجم به منصب مشاور و دستیار وی منور شد !

هنوز ماجرای اتاق مشاوران شورای چهارم شهر تبریز در برج بلور و ارتباط آن با فسادهای مشهور موضوع پرونده ی « ۴۴ نفره » این نهاد و شهرداری تبریز و نقش مشاور ویژه ی دکتر دبیری رئیس وقت شورا ، که آوازه ی آن از افتضاحات مدیریتی « تبریز ۲۰۱۸ » فراتر رفته است، از یادمان نرفته بود که چشممان به خبری عجیب الحال مبنی بر انتصاب یک دانشجوی دامپزشکی و متخصص طیور از سوی رئیس سال سوم شورای پنجم به منصب مشاور و دستیار وی منور شد !

  بیداری آذربایجان – ابوالفضل وصالی: هنوز ماجرای اتاق مشاوران شورای چهارم شهر تبریز در برج بلور و ارتباط آن با فسادهای مشهور موضوع پرونده ی « ۴۴ نفره » این نهاد و شهرداری تبریز و نقش مشاور ویژه ی دکتر دبیری رئیس وقت شورا ، که آوازه ی آن از افتضاحات مدیریتی « تبریز ۲۰۱۸ » فراتر رفته است، از یادمان نرفته بود که چشممان به خبری عجیب الحال مبنی بر انتصاب یک دانشجوی دامپزشکی و متخصص طیور از سوی رئیس سال سوم شورای پنجم به منصب مشاور و دستیار وی منور شد !

البته هرچند پیش از وی نیز مراتب صدور احکام مشاوره ای برای افراد با ربط و بی ربط دیگری از سوی دیگر اعضاء و شخص شهردار کلان شهر تبریز که در بین آنان افرادی هم احیاناً بفهمی ، نفهمی با سوابق انواع مهارت های « کارچاق کنی » به چشم می خورد ، در شورای کلان شهر تبریز مسبوق به سابقه می باشد ، اما صدور حکم مشاور برای یک دامپزشک جوان از سوی رئیس جدید شورای اسلامی که طبق شنیده های قریب الوثوق ، یک توبیخ اداری هم در گذشته از قِبَل تبعات برخی عملکردهای اینچنینی وی در پرونده اش مثبوت است و یحتملاً خطر رد صلاحیت ایشان به همان جهت – توبیخی که عرض شد – در شورای پنجم به برکت نبود سختگیری های نظارت استصوابی از نوع شورای نگهبان – که موارد اینچنینی را پیراهن عثمان می کند – درست از بغل گوشش زوزه کشان رد شده باشد (الله و اعلم ) ؛ و چه بسی عدم رغبت وی با این همه استعداد « رای آوری » برای حضور در مجلسی که خیلی ها برای رسیدنش دست و پا می شکنند ، تخمیناً ناشی از واهمه ی پرده افشانی از آن سختگیری های معروض بوده باشد ؛ شان انجام آن از باب ابهامات زیراست !

۱- آیا منظور از صدور حکم مشاور و دستیار رئیس شورای کلان شهر تبریز برای یک متخصص امور دام و طیور – خدای نکرده ، زبانم لال- تلقی شهروندان مشمول وکالت این نهاد مورد شمول تخصص مارالذکر مشاور نبوده است ؟!  ( بالاخره آدم است و شیر خام خورده است دیگر ! )

۲- رویم به دیوار و گوش شیطان کر؛ شان حضور مشاور و دستیار متخصص دام و طیور در پیشانی مرکب شورائیان و شهردار کلان شهر تبریز در معیت ماموریت نظارتی بر وضعیت عمران شهر که در تصویر سلفی نمایان است ، انشالله و الرحمان که به مفهوم کمی تا قسمتی سرنشینان وکیل الالناس شهر را « استغفرالله و التوبه » ، چیز دیگری مشابه بلا نسبت مورد ردیف اول تلقی کردن نمی باشد ؟!

۳- انشالله که به ضرس قاطع قصد از گزینش دستیار و مشاورۀ الشبابۀ و البهایم در شهر اولین های مدنیۀ التاریخ و العلم و الادب، ناظر بر غَرَضۀ الاهانۀ المزبور نبوده باشد و هکذا خویشتن خویش را مستحق اللیاقتۀ دستیار و المشاورۀ الفوق و الاقوام !

۴- و باری اگر هر سه پندار مبطول است این مشاور و خصوصاً دستیاری ، به شهر و دیار چه ملزوم است ؛ جز برای دلبری از بهر چیز دیگری چون آقازاده پروری ؟! جایی که آقازاده ای از بلدیه شهرمان به محض منصب پدر به معاونت منطقه ی آزاد اقتصادی صعود می فرماید ، چه جای مذمت است بر دستیاری و مشاورت ناقابل آقازاده ای دیگر بر رئیس شورا ولو با علم دام و طیور و لاجرم بروز شعور شورائیان از این امور ؟!! به شرطی که محض رضای خدا به صرافت تبدیل شورا به محل تحقق تخصصش نیافتد و وای بر حالمان نکند و باقی قضایا !!!

شاعر می فرماید :
ای که مردم فرض کردی از سر فهمت چنان / هم خودت هستی چنان و هم چنانانت چنان !

( منظور از « چنان » در شعر فوق الذکر چیزی شبیه « جیران » است از وجه «شهلایی چشم » لکن به غایت توفیر ! )

مطلب پیشنهادی

۳۶ شغل در بخش دامپزشکی، شناسایی، طبقه‌بندی و کدگذاری بین‌المللی شد

۳۶ شغل در بخش دامپزشکی، شناسایی، طبقه بندی و کدگذاری بین المللی شد. به گزارش فاخته …

۳ دیدگاه

  1. متاسفانه در اغلب انتصاب ها به جای نقد صحیح به این چیزها بند می کنیم و اجازه نمی دیم تا افراد با هر تخصصی کار خودشون رو بکنند. شاید مدیریت اون فرد با هر تخصصی که داره خیلی عالی باشه

  2. از پایگاه های خبری دامپزشکی از جمله فاخته توقع هست تا این توهین را بی پاسخ نگذارند

  3. جالبه این اظهار نظر شما…توهین چی؟.. چطور ما خودمون شاکی هستیم از اینکه وزیرمون یک مهندس عمران هست بعد توقع داریم در پست های غیر مرتبط ما رو که دامپزشک هستیم بگذارند و هیچ کس هم اعتراض نکنه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *