قالب وردپرس درنا توس
خانه / رویدادهای دامپزشکی / استان ها / پلمپ دو واحد مرغداری غیرمجاز در نطنز

پلمپ دو واحد مرغداری غیرمجاز در نطنز

سرپرست شبکه دامپزشکی نطنز از پلمپ دو واحد مرغداری غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری فارس از نطنز، سیامک رضوانی شامگاه پنج‌شنبه در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: دو مرغداری غیرمجاز در شهرستان نطنز به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی و نداشتن مجوزهای لازم، تعطیل و از جوجه‌ریزی و تولید در آن جلوگیری به عمل آمد.

سرپرست شبکه دامپزشکی نطنز افزود: به‌منظور جلوگیری از به خطر افتادن بهداشت و سلامت عمومی و به استناد ماده ۱۲ قانون سازمان دامپزشکی کشور این دو واحد مرغداری گوشتی با اخذ حکم قضایی پلمپ شدند.

وی بیان کرد: پرورش طیور در واحدهای غیرمجاز و همچنین پرورش طیور بدون اخذ گواهی‌های بهداشتی قرنطینه‌ای احتمال بروز و شیوع بیماری‌های واگیردار طیور را افزایش می‌دهد که این امر تهدیدی برای واحدهای پرورش مجاز و تحت نظارت دامپزشکی است.

رضوانی ادامه داد: جوجه ریزی غیرمجاز همچنین تهدیدی علیه بهداشت عمومی محسوب می‌شود و بر این اساس شبکه دامپزشکی نطنز در راستای ارتقای سطح بهداشت عمومی و حراست از صنعت طیور با افرادی که اقدام به پرورش طیور صنعتی به‌صورت غیرمجاز می‌نمایند، برخورد قانونی خواهد داشت.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان نطنز خاطرنشان کرد: تولید پایدار و سالم، مشروط به همکاری و هماهنگی تمامی دستگاه‌های اجرایی مرتبط و تولیدکنندگان محترم در این مقطع زمانی حساس است که امیدواریم این مهم در این شهرستان ادامه پیدا کند.

مطلب پیشنهادی

مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور سازمان دامپزشکی کشور: درصد قابل توجهی از واحد‌های گوشتی از نظر ساختار امنیت زیستی بسیار ضعیف هستند

مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور سازمان دامپزشکی کشور گفت: ازابتدای سال ۹۸ تاکنون …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *