قالب وردپرس درنا توس
خانه / سر خط اخبار(همه عناوین) / حضور پرندگان مهاجر احتمال شیوع بیماری‌ها را افزایش می‌دهد

حضور پرندگان مهاجر احتمال شیوع بیماری‌ها را افزایش می‌دهد

مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: حضور پرندگان احتمال شیوع بیماری‌ها را افزایش می‌دهد که باید از پرورش طیور بومی در کنار پرندگان مهاجر پرهیز شود.

 

به گزارش فاخته، سیدحسین رضوانی امروز درباره وضعیت بیماری‌های دامی در مازندران در گفت‌وگو با فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: تاکنون مشکلی در زمینه بیماری آنفلوآنزا در مازندران گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه در زمینه بیماری‌های دامی از جمله تب برفکی مشکلی نداریم، افزود: درست است مشکلی از لحاظ بیماری‌های دامی نداریم اما رعایت مسائل قرنطینه‌ای و بهداشتی ضرورت دارد.

مدیرکل دامپزشکی مازندران با اشاره به ورود پرندگان مهاجر در استان، اضافه کرد:حضور پرندگان احتمال شیوع بیماری‌ها را افزایش می‌دهد که باید از پرورش طیور بومی در کنار پرندگان مهاجر پرهیز شود.

این مسؤول با بیان اینکه مرحله نخست تزریق  واکسن نیوکاسل در استان انجام شده است، تصریح کرد: مرحله دوم تزریق را در دستور کار قرار داریم تا جلوی این بیماری گرفته شود تا به واحدهای صنعتی نرسد.

رضوانی در پایان خاطرنشان کرد: برای کنترل بیماری تاکید بر فعال شدن ژنراتورهای واحدهای مرغداری در صورت قطعی یا بروز سیل و هرنوع حوادث، پرهیز از جوجه‌ریزی بیش از ظرفیت، فاصله جوجه‌ریزی بیشتر است.

مطلب پیشنهادی

پایانه عرضه گوشت طیور در استان تهران تا پایان سال افتتاح می‌شود

رئیس مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: پایانه عرضه مستقیم گوشت سفید تا پایان سال …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *