قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار مهم / اختصاصی فاخته؛ نظر کارشناس سازمان جهانی بهداشت دام در مورد جایگاه دامپزشکی چیست؟ وزارت بهداشت یا جهادکشاورزی؟

اختصاصی فاخته؛ نظر کارشناس سازمان جهانی بهداشت دام در مورد جایگاه دامپزشکی چیست؟ وزارت بهداشت یا جهادکشاورزی؟

کارشناس ایتالیایی سازمان جهانی بهداشت دام (OIE)  سلامت واحد را به عنوان مبنای کار دامپزشکی ذکر کرد.

دکتر جیان کارلو فراری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری فاخته در پاسخ به این سئوال که؛ از نظر وی به عنوان یک کارشناس در ابعاد بین المللی، جایگاه دامپزشکی ایران در کدام وزارتخانه مهم تر و کارآمدتر است اظهار کرد: به صورت کلی بسیاری از کارهای دامپزشکی در حوزه کشاورزی است ولی بر اساس بیماری های قدیم و جدیدی که قابل انتقال از حیوان به انسان است مکانیزم ارتباط بین پزشکی و دامپزشکی نیز روز به روز بیشتر می شود.

وی گفت: بر اساس بحث سلامت واحد برای جهان، سلامت انسان به سلامت حیوان و سلامت محیط زیست ارتباط دارد.

دکتر جیان کارلو فراری عنوان داشت: مهم نیست جایگاه دامپزشکی در کدام وزارخانه باشد؛ بلکه مهم این است ارتباط بین دامپزشکی، سلامت و محیط زیست به خوبی برقرار شود و بایستی این ارتباط باید تقویت شود و دامپزشکی در هر وزارتخانه ای بهتر بتواند به این وظیفه عمل کند جایگاه واقعی اش در آن نهاد است.

وی یادآور شد: در کشور من، دامپزشکی زیر مجموعه وزارت بهداشت و علوم پزشکی است و آن طور که من می دانم فقط در یک یا دو کشور اینگونه هست؛ لذا هیچ توصیه ای مبنی بر تایید یکی از دو جایگاه را برای دامپزشکی ندارم ولی باز هم تاکید می کنم آنچه که مهم است ایجاد ارتباط بین عناصر سه گانه دامپزشکی، سلامت و محیط زیست است؛ حال، هرکجا که می خواهد باشد.

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مشاهده ماهی با چهره انسانی باعث وحشت چینی ها شد

این روزها تصاویر برخی حیوانات که شباهت هایی با انسانها دارند بسیار پربازدید می شود. …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *