قالب وردپرس درنا توس
خانه / رویدادهای دامپزشکی / استان ها / دامپزشکی در گام دوم انقلاب به دنبال خودکفایی است

دامپزشکی در گام دوم انقلاب به دنبال خودکفایی است

رییس سازمان دامپزشکی کشور رسالت این مجموعه را در گام دوم انقلاب، خودکفایی در حوزه سلامت غذایی و رونق تولیدات دامی اعلام کرد.

به گزارش فاخته دکتر علیرضا رفیعی پور روز چهارشنبه در همایش روز ملی دامپزشکی در شهر قزوین، افزود: کشور ایران تا سال ۱۴۰۴ باید در حوزه اقتصادی به رتبه یک منطقه دست یابد و این اتفاق تنها در صورت حمایت سه قوه مقننه،مجریه و قضاییه از جوانگرایی، واگذاری امور به مردم و افزایش تولید محقق می‌شود.
وی در مورد واگذاری امور به مردم و بخش خصوصی، اظهار داشت: اگر واگذاری امور به مردم در سایه اقتصاد مقاومتی دنبال شود، اقتصاد کشور به جایگاه تعریف شده در بیانیه گام دوم انقلاب دست می‌یابد و جنگ اقتصادی دشمنان نیز خنثی می‌شود.
رفیعی پور همچنین گفت: دشمنان امروزه با تهدیدات زیستی، ترکیبی و بیوتروریسم به دنبال حذف صنعت دامپروری و طیور هستند که باید همه آگاه باشند تا از این مخاطرات جلوگیری کرده و توان داخلی را افزایش دهند.
این مسئول بر توان صادراتی کشور در حوزه تولیدات دامی تاکید کرد و گفت: در سال ۹۷ که دشمن در حال طراحی تحریم‌های اقتصادی برای جمهوری اسلامی بود، تولیدات فرآورده‌های دامی کشور از مرز ۱۵ میلیون عبور کرد و به سطح صادرات رسید.
رفیعی پور به ارتباط بین دامپزشکی با سایر حوزه‌های اقتصادی اشاره کرد و یادآور شد: مدیریت بهداشتی اگر با مدیریت تولید در ارتباط باشد، امکان بهره‌وری افزایش یافته و شاهد رونق در بازار خواهیم بود.

مطلب پیشنهادی

واکسیناتور دامپزشکی شهرستان گچساران بر اثر فرو رفتن سرنگ در بدنش به بیماری تب مالت مبتلا و در بیمارستان بستری شد

همکار اداره دامپزشکی شهرستان گچساران بر اثر فرو رفتن سرنگ در بدنش به بیماری تب …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *