قالب وردپرس درنا توس
خانه / آموزش و پژوهش / اختصاصی فاخته؛ رئیس سازمان دامپزشکی کشور در جمع دانشجویان دانشکده دامپزشکی مشهد: ارکان نظام بدون توجه به دامپزشکی قادر به حیات نیستند

اختصاصی فاخته؛ رئیس سازمان دامپزشکی کشور در جمع دانشجویان دانشکده دامپزشکی مشهد: ارکان نظام بدون توجه به دامپزشکی قادر به حیات نیستند

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در جمع دانشجویان دانشکده دامپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ارکان نظام بدون توجه به دامپزشکی قادر به حیات نیستند.

به گزارش خبرنگار فاخته از مشهد دکتر علیرضا رفیعی پور افزود: خوشحال هستم در هفته دامپزشکی در بین جمع فعال و پویای دانشجویان این رشته هستم و سپس با طرح این سوال که مهم ترین مطالبه دانشجویان دامپزشکی چیست به ارائه مطالب خود پرداخت.
وی عنوان داشت: در حال حاضر دامپزشکی به لحاظ قانونی، تشکیلاتی، اداری و مالی دارای استقلال است و بایستی از این مزیت به بهترین شکل بهره برداری درست کنیم.
رفیعی پور گفت: ارکان اجتماعی و امنیتی نظام از قبیل؛ وزارت خانه های بهداشت و جهاد کشاورزی، محیط زیست، نیروهای نظامی و…نمی توانند بدون توجه به خانواده دامپزشکی به حیات خود ادامه دهند و همه از علم دامپزشکی منتفع هستند.
وی افزود: تنها حرفه ای که تضمین دهنده فعالیت ها و خدمات خود است دامپزشکی است‌.
رفیعی پور اعلام داشت: اعتقادی به وجود مشکل در حوزه اشتغال دامپزشکی ندارم چرا که هنوز به مراکز رشد و تولید فناوری های نوین وارد نشده ایم و اعتقاد دارم در زمینه تولید، نیاز به مدیران بهداشتی داریم و چه خوب است تولیدکننده ما هم از علم دامپزشکی برخوردار باشد و دامپزشکان نیز در نقش یک تولید کننده، دامدار، مرغدار و کارآفرین باشند و همواره نباید چشم به استخدام در بخش های دولتی و آموزشی داشته باشیم.
او عنوان داشت: به جای تمرکز بر درمان باید بر ارتقای سطح کیفی و کمی تولید و افزایش بهره وری فارم ها تمرکز کنیم تا اشتغال ایجاد شود و یادآور شد دانشجویان کیفی و با بنیه علمی بالا هیچ گاه بیکار نخواهند ماند.
رییس سازمان دامپزشکی کشور افزود: هنوز سند مدونی که نشان دهد دامپزشکی در کدام حوزه ها می تواند اشتغال ایجاد کند نداریم و اطلاعات در این زمینه به صورت عام و کلی هست و نه تخصصی و مستند به آمار و اطلاعات، لذا دانشجویان می توانند در تدوین این سند ما را کمک کنند.
اعتقادی به وجود مشکل در حوزه اشتغال دامپزشکی ندارم .
چرا که هنوز به مراکز رشد و تولید فناوری های نوین وارد نشده ایم.
در زمینه تولید نیاز به مدیران بهداشتی داریم و جای چه خوب است تولیدکننده از علم دامپزشکی برخوردار باشد و دامپزشکان دامدار، مرغدار، تولید کننده و کارآفرین باشند. و نباید چشم به استخدام در بهش های دولتی و آموزشی داشته باشیم.
به جای تمرکز بر درمان باید بر ارتقای سطح کیفی و کمی تولید و افزایش بهره وری فارم ها تمرکز کنیم تا اشتغال ایجاد شود.دانشجویان کیفی و با بنیه علمی بالا هیچ گاه بیکار نخواهند ماند.
هنوز سند مدونی که نشان دهد دامپزشکی در کدام حوزه ها می تواند دارای اشتغال ایجاد کند نداریم!
اطلاعات به صورت عام هست و نه تخصصی و مستند به آمار و اطلاعات و دانشجویان می توانند این سند را تدوین کنند.

در پایان این مراسم دکتر رفیعی پور به سوالات اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشکده دامپزشکی مشهد پاسخ داد.

مطلب پیشنهادی

زمین چمن مصنوعی دانشکده دامپزشکی شیراز آبان ماه افتتاح می‌شود

مدیر تربیت بدنی دانشگاه شیراز از افتتاح زمین چمن مصنوعی در دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *