قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار مهم / ربیس سازمان نظام دامپزشکی در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی؛ مطالبه و پیگیری بحث الحاق آموزش دامپزشکی به آموزش پزشکی خواسته منطقی و محوری جامعه دامپزشکی کشور است

ربیس سازمان نظام دامپزشکی در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی؛ مطالبه و پیگیری بحث الحاق آموزش دامپزشکی به آموزش پزشکی خواسته منطقی و محوری جامعه دامپزشکی کشور است

دکتر صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی به همراه جمعی از مسئولین و دست اندرکاران حوزه دامپزشکی به بهانه فرارسیدن روز ملی دامپزشکی با حضور در مجلس شورای اسلامی با رئیس و نائب رئیس نمایندگان ملت دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نظام دامپزشکی، دکتر لامعی معاون برنامه ریزی و پشتیبانی سازمان نظام دامپزشکی، دکتر کیخا رئیس کشاورزی مجلس شورای اسلامی، دکتر داودی نماینده دامپزشک مجلس شورای اسلامی، دکتر دادخواه رئیس نظام دامپزشکی و دکتر بهداد مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی، دکتر بکایی و دکتر علیدادی از اساتید دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران نیز حضور داشتند.

بر اساس این گزارش در ابتدای این دیدار دکتر کیخا رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از نادیده گرفته شدن خدمات حرفه دامپزشکی در جامعه، شعار دام سالم، انسان سالم را محور خدمات حوزه دامپزشکی در سطح کشور دانست.

دکتر صفری رییس سازمان نظام دامپزشکی نیز در این دیدار با تقدیر و تشکر از شناخت خوب و و دقیق دکتر لاریجانی از بخش دامپزشکی کشور و حمایت‌های وی از خدمات و فعالیت‌های این بخش، به پذیرش بی رویه دانشجو در رشته دامپزشکی در سالیان اخیر اشاره و با توجه به نظرسنجی انجام شده در سال گذشته، مطالبه و پیگیری بحث الحاق آموزش دامپزشکی به آموزش پزشکی را خواسته منطقی و محوری این بخش دانست.

در ادامه دکتر علیدادی و دکتر بکایی از اساتید دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران توضیحاتی در خصوص الگوی مدیریت خدمات دامپزشکی در اتحادیه اروپا ارائه کردند، همچنین دکتر بهداد مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی نیز پیرامون جایگاه و اهمیت خدمات دامپزشکی در سلامت جامعه توضیحاتی ارائه کرد.

دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با تبریک روز ملی دامپزشکی بر آمادگی مجلس شورای اسلامی و مرکز پژوهش‌های مجلس در بررسی طرح‌های پیشنهادی در جهت تقویت حوزه دامپزشکی تاکید کرد.

وی پذیرش بی رویه دانشجو در رشته دامپزشکی و بسیاری از رشته‌های تحصیلی دیگر را عامل بروز مشکلات عدیده برای دانش آموختگان کشور دانست بر استفاده از ظرفیت‌های قانونی در ایجاد تناسب بین تعداد دانشجو و نیاز‌های درون بخشی تاکید کرد.

سپس با اهتمام دکتر داودی نماینده دامپزشک مجلس شورای اسلامی دیدار مفصلی نیز با دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد و بحث‌های جدی در خصوص مطالبات دامپزشکی و چالش‌های پیش روی آن صورت گرفت.

دکتر پزشکیان در این دیدار خواستار ارائه طرح‌ها و راهکارهای منسجم و علمی در جهت حل مشکلات حوزه دامپزشکی شد.

 

مطلب پیشنهادی

رئیس سازمان دامپزشکی کشور: شرکت های دانش بنیان به کمک صنعت دامی کشور بیایند

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در مراسم رونمایی از تولید محصول نانو امولسیون تزریقی طولانی اثر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *