قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار مهم / دفاع قاطعانه رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از اجرای طرح ارتقای کیفیت گوشت مرغ

دفاع قاطعانه رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از اجرای طرح ارتقای کیفیت گوشت مرغ

رئیس کمیسیون کشاورزی به همراه جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح طرح ارتقای کیفیت گوشت مرغ حضور یافتند و از نگاه رقابتی و متمایز بین محصولات با درجه کیفی متفاوت در این طرح دفاع کردند.

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر احمد‌علی کیخا، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی امروز یکشنبه ۱۴ مهرماه در جریان سخنان خود ضمن اشاره به بازتاب برخی اظهارات خود در مراسم روز ملی دامپزشکی در سالن خوشه جهادکشاورزی در مورخ ۱۳ مهر که واکنش‌های خاص خود را داشته است؛ به مرور نقد خود بر نداشتن توجه کافی و لازم بر اساس آنچه در شأن سازمان دامپزشکی کشور است پرداخت و افزود: “البته این مسأله گاهی متاثر از کم‌توجهی برخی دستگاه‌هاست و گاهی هم متاثر از دفاع نکردن کافی سازمان دامپزشکی از حرمت و جایگاه خطیر خود است. لذا باید سازمان دامپزشکی کشور همچون گزارش‌های درست و به‌حقش از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در مجلس، در سایر موارد نیز شجاعانه و جسورانه از حقوق خودش از بودجه نظام سلامت یا سایر اموری که در آ‌ن‌ها مظلوم واقع شده دفاع کند. وی یکی از مشکلات کنونی کشور را این دانست که افراد حاضر نیستند به اظهارنظر صریح در دفاع از حقوق مجموعه خودشان در چارچوب حقوق مردم بپردازند. کیخا در ادامه از اقدام درست و حرفه ای سازمان دامپزشکی کشور در شروع طرح ارتقای کیفیت گوشت مرغ قاطعانه دفاع کرد و افزود: مشخص است مرغی که در یک کشتارگاه پیشرفته و با مراعات نکات کیفی حداکثری به بازار عرضه گردیده، نمی‌تواند با همان قیمت گوشت مرغی که فاقد خصوصیات کیفی بالاست عرضه شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با وجود فرارسیدن ماه‌های پایانی فعالیت دوره دهم مجلس آمادگی دارد تا هرگونه مساعدت ممکن را جهت توسعه شرایط توزیع گوشت مرغ با کیفیت بالا به مردم بنماید، گفت: لذا سازمان دامپزشکی کشور باید هر اقدامی که منافع مردم را تامین می‌کند فارغ از خوشایند این و آن در دستور کار قرار دهد.

کیخا با استناد به سخنان دکتر سامد برومندفر، مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی سازمان دامپزشکی کشور که از قول نماینده سازمان جهانی بهداشت ( پس از اطلاع وی از تدارک چنین طرحی در ایران در بازدید اخیرش) نوید فتح بازارهای منطقه را با اجرایی شدن این طرح در کشور داد، تاکید کرد: “با وجود این شرایط، ضمن تحسین مجدّد این اقدام سازمان دامپزشکی کشور، مشروط بر اینکه این سازمان پای تصمیم‌های درست این‌چنین و بسیارخوب ایستادگی کند و تحت تاثیر فشارهای بیرونی عقب نشینی نکند، از آن قاطعانه حمایت خواهیم کرد.”

 

مطلب پیشنهادی

یادداشت؛ پیشنهاد «فاخته» برای تشکیل «مجمع دامپزشکان مسلمان»

فاخته– در انتخابات روز جمعه ٣١ می ٢٠١٩ در صحن علنی مجمع عمومی سازمان جهانی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *