قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار مهم / معاون توسعه مدیریت و منایع سازمان دامپزشکی:استخدام ۳ هزار و ۴۰۰ نفر در سازمان دامپزشکی پیش بینی شده است

معاون توسعه مدیریت و منایع سازمان دامپزشکی:استخدام ۳ هزار و ۴۰۰ نفر در سازمان دامپزشکی پیش بینی شده است

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی گفت: ۴۵ درصد از پست های ادارات کل دامپزشکی خالی است.

به گزارش فاخته، مهندس محمد رضا مومنی در حاشیه همایشی که به مناسبت روز دامپزشکی در بجنورد برگزار شد در گفت و گو با ایسنا، افزود: دامپزشکی یک سازمان حاکمیتی است و بیشتر پست ها به بخش خصوصی واگذار شده است اما متاسفانه هنوز با پست های خالی مواجه است.

وی با اشاره به اینکه سند نیروی انسانی دامپزشکی روز گذشته به تصویب نهایی رسید و اعلام شد، ادامه داد: در این سند تعداد نیروهایی که باید برای حوزه دامپزشکی استخدام شود مشخص شد اما هنوز ابلاغ نشده است.

مومنی اظهار کرد: طبق این سند استخدام سه هزار و ۴۰۰ نفر پیش بینی شده است که باید طی چهار تا پنج سال آینده از طریق آزمون های استخدامی جذب شوند.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن، از آنجاییکه تعدادی از نیروها نیز طی مدت مذکور بازنشسته می شوند، با جذب این نیروها نمی توان پست های خالی را تکمیل کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی در ارتباط با اعتبارات سازمان دامپزشکی نیز توضیح داد: اعتبارات این سازمان در سال جاری ۱۲۶ میلیارد تومان بوده است که بابت انجام اموری همچون خرید واکسن، غرامت و … می شود.

وی تصریح کرد: هزینه هایی همچون خرید واکسن تا ۱۰۰ درصد افزایش یافته است اما اعتبارات دامپزشکی نسبت به سال های گذشته رشدی نداشته است.

مومنی به موضوع پرداخت غرامت به دامدار نیز اشاره کرد و گفت: سازمان دامپزشکی تا پایان سال ۹۷ هیچ گونه بدهی بابت غرامت به دامدار ندارد و برابر قانون بودجه در سال ۹۸، بیمه دام ها اجباری است و تمامی غرامت ها از طریق بیمه پرداخت می شود.

مطلب پیشنهادی

رئیس روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: پخش مجموعه تلویزیونی “مجله‌دامپزشکی”؛ یکشنبه‌ها و سه‌شنبه‌های هر هفته از شبکه یک سیما

پس از پخش ۲ قسمت از مجموعه تلویزیونی “مجله دامپزشکی” از شبکه یک سیما این …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *