قالب وردپرس درنا توس
خانه / بین الملل / سیا برای جاسوسی از کدام حیوانات استفاده می کند؟

سیا برای جاسوسی از کدام حیوانات استفاده می کند؟

سازمان سیا آمریکا از برخی شیوه‌های پیچده جاسوسی توسط حیوانات در کشور‌های مختلف پرده برداشت.

به گزارش فاخته به نقل از راهبرد معاصر؛ در خصوص اینکه آمریکا و اتحاد شوروی از حیوانات برای فعالیت های جاسوسی و اطلاعاتی استفاده می کردند برکسی پوشیده نیست. اسنادی در سایت سازمان اطلاعات آمریکا منتشر شده است که برخی جزئیات جدید و نامعلوم در این رابطه را فاش می کند. از جمله عکس کبوتری با دوربین عکاسی روی گردن در موزه ی سازمان سیا که برای بازدید عموم بسته است، منتشر شد. این دوربین عکاسی ۳۵ گرم بوده و ۵ گرم آن بندی است که با آن به بدن پرنده محکم می شود.

نام ده حیوان در زمینه جاسوسی و افشا کننده اطلاعات سری

۱٫گربه هایی که برای سیا کار می کردند: در دهه ۱۹۶۰، سازمان سیا با استفاده از گربه از رئیس دولت کشورهای آسیایی جاسوسی می کرد. آنها در زیر پوست گربه ها میکروفون جاسوسی کار گذاشته بودند و آن ها را به جلسات کاری می فرستادند.

۲٫ دلفینها و فک های دریایی، جاسوس های نیروهای دریایی: استفاده از این دو حیوان برای جاسوسی ۴۰ سال قبل در آمریکا شروع شد. از دلفین ها به خاطر توانایی شگفت انگیز تشخیص صدا و از فوک ها به خاطر بینایی قوی در زیر آب استفاده می شد. هنگامی که آنها یک جاسوس یا تروریست بالقوه را مشاهده می کردند، حسگری را در قایق مربی لمس می کردند.

۳٫کوسه های آموزش دیده: شاید اکنون دیگر در آمریکا از کوسه ها برای مقاصد جاسوسی استفاده نشود، اما کوسه حس بسیار قوی بویایی دارند، علاوه بر آن از آنها می توانند برای نظارت بر آب و حتی گرفتن عکس های جاسوسی استفاده کرد.

۴٫ کبوتر که در هر دو جنگ جهانی خدمت کرده اند: در طی جنگهای جهانی، کبوترهای پست بخش مهمی از سیستم ارتباطی ارتش بودند. آنها کپسول هایی حاوی یادداشت ها، نقشه ها، عکس ها و دوربین ها را حمل کردند. پرندگان همچنین به خوبی آموزش دیده بودند و در طول جنگ جهانی دوم ۹۰ درصد از پیام ها را تحویل دادند.

۵٫شاهین پرنده ضد جاسوسی: چگونه می توان کبوترهای جاسوس را متوقف کرد؟ مطمئنا، با کمک شاهین های آموزش دیده. براساس گزارش ها، به لطف شاهین های آموزش دیده در جنگ جهانی دوم موفق به نابودی کبوتران نازی ها شدند.

۶٫حشرات: خبرهای به گوش می رسد مبنی بر اینکه بخش تحقیقاتی دفاعی آمریکا بر روی پروژه ای کار می کند که در آن به حشرات دستگاههای بسیار کوچک متصل کنند تا در زمینه جاسوسی به آنها کمک کند.

۷٫ کرکس های جاسوس اسراییل: تابحال از هیچ پرنده شکاری به عنوان جاسوس استفاده نشده است، اما عربستان سعودی اعلام کرد که اسراییل از طریق کرکس ها از این کشور جاسوسی می کند.

۸٫سنجابی که برای استراغ سمع دستگیر شد: در سال ۲۰۱۳،سرویس اطلاعاتی ایران ۱۴ سنجاب را بازداشت کرده و ادعا کرد که در این حیوانات تجهیزات جاسوسی نصب شده بود.

۹٫قوش های بی اعتنا به مرزها: هند در سال ۲۰۰۰، پاکستان را متهم کرد که برای جاسوسی قوش هایی را از طریق مرزهایش به این کشور فرستاده است.

۱۰٫ میمونی که به اتهام جاسوسی به دار مجازات آویخته شد: در طول جنگ های ناپلئونی، کشتی فرانسوی در سواحل انگلستان غرق شد و تنها موجود زنده، یک میمون بود که لباس نظامی فرانسوی به تن داشت و برای سرگرمی سربازان بود. متأسفانه، با توجه به این واقعیت که میمون انگلیسی صحبت نمی کرد، تصمیم گرفتند که او باید جاسوس فرانسوی ها باشد. در نتیجه، میمون به دار آویخته شد.

در سازمان سیا برنامه استفاده از حیوانات به منظور جاسوسی از سال های ۱۹۶۰وجود داشته است. در کنار کبوتران از گربه ها، سگ ها، پرندگان و دلفین ها نیز استفاده می شد.

پرندگانی شامل کبوترها و کلاخ ها به منظور ارسال بارهای بسیار کوچک از جمله دستگاه های استراق سمع استفاده می شدند.

برای ارسال بازها از دلفین ها نیز استفاده می شود. در پایگاه فلوریدا از این حیوانات برای حمله به کشتی های دشمن فرضی استفاده می کردند و همچنین می خواستند دستگاه های ثبتی قرار دهند.

اسناد ۱۹۷۶ نشان می دهد که سازمان اطلاعات آمریکا از این عملیات های جاسوسی در محدوده اتحاد جماهیر شوروی نیز استفاده کرده است. پرنده هایی را به لنینگراد و بر روی پایگاه های در خارج از مرزهای شوروی فرستاده اند

مطلب پیشنهادی

کمپین عجیب فرانسوی‌ها علیه گوشت خواران

این کمپین، عبارت است از بدن خون آلود داوطلب که روی آن نوشته شده: خود …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *