به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری برنا از گیلان؛ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: برای جلوگیری از خرید و فروش غیرمجاز حیوانات و پرندگان وحشی ماموران یگان حفاظت همه مراکز عرضه ، خرید و فروش پرندگان را در شهرها و بازارهای محلی گیلان بازرسی می کنند.

ساسان اکبری‌پور افزود: در صورت مشاهده فروش حیوانات و پرندگان وحشی در فروشگاه های عرضه و فروش پرندگان با صاحبان این واحد های صنفی طبق قانون و با جدیت برخورد می‌شود.

وی افزود: در برخی از این مراکز، پرندگان و حیوانات وحشی به‌ صورت غیرقانونی نگهداری می‌شوند که خلاف قانون است که برخورد قانونی خواهد شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۳۰ مرکز عرضه ، خرید و فروش پرندگان در گیلان بازرسی شد افزود: به صاحبان این مراکز در خصوص نحوه نگهداری پرندگان و خرید و فروش نکردن پرندگان شکاری و شکار ممنوع تذکرات لازم داده شد.

ساسان اکبری‌پور با بیان اینکه ماموران یگان حفاظت محیط زیست گیلان یک فرد متخلف را با یک بهله دلیجه ، پرنده شکاری حمایت شده دستگیر کردند گفت: زنده‌گیری و نگهداری این پرنده برای فروش ممنوع است.