قالب وردپرس درنا توس
خانه / آموزش و پژوهش / کاهش پذیرش دانشجو در رشته دامپزشکی

کاهش پذیرش دانشجو در رشته دامپزشکی

رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران گفت: با هماهنگی های به عمل آورده شده، کاهش پذیرش دانشجو با هدف ساماندهی فارغ التحصیلان دامپزشکی آغاز شده و باید آنرا یک موفقیت قابل توجه در این حوزه دانست.

به گزارش فاخته، محمدرضا صفری روز پنجشنبه در دیدار با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت:در حال حاضر نزدیک به ۴۰ هزار نفر با مدرک دکترای تخصصی و تکنیسن دامپزشکی در عضویت سازمان نظام دامپزشکی کشور هستند.

وی به هماهنگی با وزارت علوم و دانشگاه آزاد برای کاهش جذب دانشجوی در رشته دامپزشکی اشاره کرد و گفت: در ۲ سال  گذشته حدود پنج  هزار دانشجو  در مقطع دکتری دامپزشکی در همه دانشگاه‌های دولتی و آزاد جذب می‌شدند که  این میزان  سال گذشته به سه هزار دانشجو و در سال جدید به حدود ۳۵۰ نفر گاهش پیدا کرده است  که یک موفقیت بزرگ برای نظام دامپزشکی در ساماندهی فارغ التحصیلان این بخش است.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران گفت: تمام سعی و تلاش مجموعه نظام دامپزشکی استفاده بهینه از فارغ التحصیلان این بخش در خدمت رسانی بهتر به بخش کشاورزی است .

وی با بیان اینکه برنامه هایی تدارک دیده شده که ساختار نظام دامپزشکی کشور منسجم و قوی تر شود،اظهار داشت: نظام دامپزشکی یک سازمان جامع و مردم نهاد متعلق به همه خانواده دامپزشکی کشور است.
صفری اظهار داشت: امروز سازمان نظام دامپزشکی در وضعیتی قرار دارد که توانمندی‌های بزرگ قانونی و جایگاه بسیار مهمی در سطح کلان تصمیم‌گیری‌ها دارد.
رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران در خصوص آینده این سازمان و احتمال الحاق آن به وزارت بهداشت و درمان نیز گفت: در قانون جامع ایمنی غذایی آینده سازمان دامپزشکی از این حیث که در مجموعه جهاد کشاورزی باقی بماند و یا به وزارت بهداشت ملحق شود در حال بررسی است.

 وی در ادامه به موقعیت کشاورزی استان قزوین اشاره کرد و گفت: استان قزوین دربخش های مختلف  کشاورزی بوپژه خدمات دامپزشکی و نظام دامپزشکی  پیشرو است .

مطلب پیشنهادی

اولین دوره پودمانی هومیوپاتی دامپزشکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *