قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار مهم / پایان تلخ زندگی پلنگ تندوره؛ عامل انسانی زیست پلنگ را پایان داد

پایان تلخ زندگی پلنگ تندوره؛ عامل انسانی زیست پلنگ را پایان داد

استادیار دانشگاه فردوسی مشهد در حوزه حیات وحش و دامپزشکی در مورد علت مرگ پلنگ زنده‌گیری شده تندوره توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش فاخته، امیر مقدم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: پلنگ نری که هفته گذشته در روستای ارباب زنده‌گیری شد حدود ۸ سال داشت و به دلیل ضعف شدید به روستا پناه آورده بود و این مهم به دلیل این بود که روستا قلمرو خود را از دست داده بود.

وی خاطرنشان کرد: در روستای ارباب مردم بلافاصله این موضوع را به محیط زیست اطلاع دادند و دوستان ما نیز پلنگ را زنده‌گیری کردند و به مشهد منتقل شد اما متاسفانه حیوان وضعیت مناسبی نداشت و تلاش ما نیز مثمرثمر نبود؛ در داخل دستگاه گوارش این پلنگ موادی یافت شده که توسط انسان‌ها در محیط زیست رها می‌شود.

مقدم گفت: شاید پیام اخلاقی این اتفاق این باشد که مردم و شهروندان باید بیشتر از این دوستدار طبیعت باشند و پاکسازی در طبیعت را صورت دهند؛ گربه‌سانان در حیات وحش سرمایه‌های ذی‌قیمتی هستند و این نحوه برخورد با محیط زیست از سوی انسان‌ها به حیوانات نیز آسیب می‌زند و مخاطرات زیادی برای این حیوانات ایجاد می‌کند.

استادیار دانشگاه فردوسی مشهد خاطرنشان کرد: در فقره این پلنگ شاهد بودیم مردم روستای ارباب سرخس رفتاری بسیار مناسب در قبال این حیوان داشتند و بلافاصله محیط زیست را از حضور این پلنگ آگاه کردند.

مطلب پیشنهادی

دیوان عدالت اداری ممنوعیت صادرات خوراک دام و طیور برداشته شد

هیات عمومی دیوان عدالت اداری دستور وزیر صمت درباره ممنوعیت صادرات سیب زمینی، خوراک دام …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *