قالب وردپرس درنا توس
خانه / آموزش و پژوهش / “میدان پروفسور نادعلیان” میدانی در تکریم و پاسداشت دانش

“میدان پروفسور نادعلیان” میدانی در تکریم و پاسداشت دانش

در آیینی از میدان و تندیس پروفسور محمد قلی نادعلیان، چهره ماندگار دامپزشکی کشور در زادگاهش مهدیشهر رونمایی شد.

به گزارش فاخته به نقل از ایسنا-منطقه سمنان دکتر حبیب‌الله خجسته‌پور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار در حاشیه این آیین که با حضور پروفسور نادعلیان برگزار شد در جمع خبرنگاران ضمن تجلیل از این اقدام مدیریت شهری مهدیشهر اظهار کرد: فراتر از بهره‌برداری و افتتاح این میدان ، نامگذاری آن است که مزین به نام یکی از مفاخر علمی کشور است.

وی از پروفسور محمد قلی نادعلیان به عنوان چهره‌ای ممتاز و ملی نام برد و افزود: پروفسور محمد قلی نادعلیان چهره ماندگار دامپزشکی کشور و از شاخص‌ترین چهره‌های علمی است و نام ایشان بی‌تردید در تاریخ کشورمان ماندگار خواهد بود لذا در حقیقت با این نامگذاری و نصب تندیش ایشان به این میدان اعتبار داده شده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان از این چهره ماندگار کشورمان به عنوان الگویی برای جوانان این مرزو بوم یاد کرد و گفت: استاد نادعلیان برای جوانان الگوی علم‌آموزی و مودت است .

وی با اشاره به اینکه این طرح با مشارکت یکی از خیرین و دوستان و دوستداران استاد نادعلیان اجرا شده به تمجید از اقدام مهندس کارون از موثرین شهمیرزادی پرداخت و خاطرنشان کرد: ابتکار ایشان در احداث این میدان و نصب تندیس پروفسور نادعلیان به عنوان یک الگو در راستای مودت و و تکریم علم و دانش شایسته تقدیر است.

به گزارش ایسنا محمد قلی نادعلیان در سال ۱۳۱۵ در مهدیشهر متولد شد. تحصیلات ابتدایی را در این شهر گذراند و سپس برای ادامه تحصیلات به تهران رفت. وی تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران گذراند و برای گذراندن دوره های استاژ به فرانسه عزیمت کرد. نادعلیان در سال ۱۳۸۴ به عنوان چهره ماندگار علمی در حوزه دامپزشکی معرفی شد.

مطلب پیشنهادی

آیا سرنوشت ۳۰ ساله سهمیه‌ها تغییر می‌کند؟

سهمیه ورود به دانشگاه‌ها امروزه به یکی از موضوعات چالش‌برانگیز عرصه رقابت برای ورود به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *