قالب وردپرس درنا توس
خانه / پیشنهاد سردبیر / انتقال برخی اختیارات وزارت جهادکشاورزی به وزات صمت بازار را تنظیم نکرد

انتقال برخی اختیارات وزارت جهادکشاورزی به وزات صمت بازار را تنظیم نکرد

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: تا کنون دو هفته از تحقق درخواست رئیس جمهور مبنی بر انتقال برخی اختیارات وزارت جهادکشاورزی به وزات صمت گذشته اما شاهد التهاب بیشتر بازار هستیم.

 

به گزارش فاخته، عباس پاپی زاده بالنگان نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش قیمت نرخ برنج، گفت: با توجه اختیار ویژه‌ای که با دستور مقام معظم رهبری سران سه قوه به رئیس جمهور داده‌اند منتظر این هستیم که آیا رئیس جمهور می‌تواند به وعده‌های خود برای مدیریت بازار عمل کند یا خیر.

دولت از احتکار برنج جلوگیری کند

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در فصل برداشت برنج قرار داریم و تولید و عرضه این محصول درحال انجام است، ادامه داد: دولت باید در شرایط کنونی از احتکار و فعالیت واسطه‌های غیر مرتبط بازار جلوگیری و سیاست تنظیم بازار خود را اعمال کند.

افزایش قیمت محصولات ناشی از کمبود در بازار نیست

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه متاسفانه در بسیاری از مواقع که با افزایش قیمت محصولات در بازار مواجه می‌شویم مشکل کمبود نداریم بلکه مشکل تنظیم بازار و نظارت وجود دارد، عنوان کرد: در شرایط کنونی سازمان تعزیرات باید نقش خود را مشخص و با اخلاگران بازار برخورد کند.

سیستم‌های تعزیرات و تنظیم بازار به صورت یکپارچه وارد عمل شوند

پاپی‌زاده با اشاره به اینکه سیستم‌های تعزیرات و تنظیم بازار  به صورت یکپارچه وارد عمل کند، ادامه داد: با تصمیم سران قوا خواسته رئیس جمهور محقق شده و اختیاراتی فراتر از خواسته‌ها را در اختیار وی قرار داده‌اند. این انتظار را داریم میزان مصرف داخل احصاء و برای این نیاز تولید طراحی شود و کسری موجود را از طریق واردات تامین کنند.

رئیس جمهور وعده داده بود که اگر برخی اختیارات از وزارت جهادکشاورزی دریافت و به وزارت صنعت، معدن و تجارت داده شود در مدت یک هفته بازار را به آرامش می‌رساند

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهور وعده داده بود که اگر برخی اختیارات از وزارت جهادکشاورزی دریافت و به وزارت صنعت، معدن و تجارت داده شود در مدت یک هفته بازار را به آرامش می‌رساند، گفت: تا کنون دو هفته از تحقق درخواست رئیس جمهور مبنی بر انتقال برخی اختیارات وزارت جهادکشاورزی به وزات صمت گذشته اما شاهد التهاب بیشتر بازار هستیم.

آشفتگی بازار با توجه به انتقال اختیارات توجیهی ندارد

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: در شرایطی کنونی با توجه به انتقال اختیارات، آشفتگی بازار توجیهی ندارد و امیدواریم رئیس جمهور به وعده خود عمل کند.

مطلب پیشنهادی

واردات با ارز دولتی ۱۵۰ واحد تکثیر تخم ماهی قزل‌آلا در کشور را تعطیل کرد

به گزارش فاخته، روح‌الله فرهی رئیس اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی تکثیر و پرورش ماهیان سردابی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *