قالب وردپرس درنا توس
خانه / دنیای حیوانات / حیات وحش / مجلس آمادگی لازم را برای تصویب لایحه افزایش حقوق و تعداد محیط‌بانان دارد

مجلس آمادگی لازم را برای تصویب لایحه افزایش حقوق و تعداد محیط‌بانان دارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر اینکه تعداد محیط‌بانان باید به ۱۰ هزار نفر برسد، گفت: در صورتی که دولت لایحه افزایش حقوق و تعداد محیط‌بانان وجنگل بانان را تدوین و ارائه کند مجلس به قید فوریت و خارج از نوبت آن را بررسی خواهد کرد.

به گزارش فاخته علی محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه در لایحه حمایت از محیط‌بانان حمایت‌های بیمه‌ای، اداری، حقوقی و قضایی پیش‌بینی شده است، گفت: دولت مکلف شده محیط‌بانانی که در ماموریت‌ها  مجروح می‌شوند یا به شهادت می رسند را تحت پوشش حمایت‌های بیمه ای قرار دهد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین در لایحه مقرر شد امکانات لجستیکی، اداری، فنی و همچنین آموزش‌های لازم توسط سازمان حفاظت محیط زیست به جنگل‌بانان و محیط‌بانان ارائه شود.

در صورت ارائه لایحه افزایش حقوق و تعداد محیط‌بانان مجلس به فوریت آن را بررسی می‌کند

وی با بیان اینکه بر اساس لایحه حمایت از محیط‌بانان، محیط‌بانان ضابط قضایی خاص معرفی می‌شوند در مورد برخی انتقادات نسبت به بی توجهی دولت و مجلس نسبت به افزایش حقوق و تعداد محیط بانان در لایحه، ادامه داد: اگر دولت لایحه‌ای را بر اساس قانون برنامه ششم برای افزایش تعداد محیط‌بانان و جنگل‌بانان و همچنین دستمزد و حقوق آنها تدوین و به مجلس ارائه کند به طور قطع مجلس آمادگی لازم را برای بررسی و تصویب آن داشته و به قید فوریت و خارج از نوبت آن را بررسی می‌کند.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه محیط‌بانان و جنگل‌بانان از مرزهای طبیعی و محیط زیستی ایران اسلامی دفاع می‌کنند، گفت: صدها محیط بان و جنگل بان در دفاع از حریم طبیعی کشور جان خود را از دست داده‌اند و ما نیز مکلف هستیم از این قشر و خانواده‌های آنها دفاع جانانه‌ای را داشته باشیم.

وجود ۳ هزار محیط بان در کشور/ تعداد محیط بانان باید به ۱۰ هزار نفر افزایش یابد

شاعری با بیان وجود ۳ هزار محیط بان در کشور، افزود: در واقع یک درصد استاندارد جهانی محیط‌بان داریم که باید تعداد آنها افزایش و به حدود ۱۰ هزار محیط بان برسد.

ضریب حفاظت از منابع طبیعی ۶۰ درصد است و باید به ۱۰۰ درصد برسد

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی افزود: ۱۰ درصد از عرصه‌های منابع طبیعی توسط محیط بانان حفاظت می‌شوند و ضریب حفاظت از منابع طبیعی در حال حاضر ۶۰ درصد است که باید به ۱۰۰ درصد برسد./

مطلب پیشنهادی

رعایت الزامات دامپزشکی و شیلات در تولید میگو/با متخلفان برابر قانون برخورد شود

استاندار هرمزگان گفت: تولیدکنندگان میگو باید الزامات دامپزشکی و شیلات را رعایت کنند تا محصول …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *