قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار مهم / رئیس سازمان دامپزشکی کشور در افتتاحیه نمایشگاه بین المللی دام و طیور و آبزیان مشهد: لازم است تشکل ها و زنجیره های تولید بیش از پیش تقویت شوند

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در افتتاحیه نمایشگاه بین المللی دام و طیور و آبزیان مشهد: لازم است تشکل ها و زنجیره های تولید بیش از پیش تقویت شوند

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام و طیور و آبزیان مشهد گفت: لازم است تشکل ها و زنجیره های تولید بیش از پیش تقویت شوند.

 
 
به گزارش فاخته از محل نمایشگاه بین المللی دام و طیور و آبزیان مشهد، دکتر علی رضا رفیعی پور افزود: طی چند ماه گذشته در اقصی نقاط کشور توفیق داشتم در نمایشگاه های مختلف و مشابه شرکت کنم. برگزاری چنین نمایشگاه هایی می تواند نمایش مناسبی از توانمندی های علمی و تکنولوژی کشور در دوران تحریم را در پی داشته است.
 
وی همچنین بیان داشت: جنگ اقتصادی مضرات خود را خواهد داشت اما حضور سرمایه گذاران و تولید کنندگان نشان می دهد که ما قدم هایی را به سمت خودکفایی و خود اتکایی برداشته ایم و برای برون رفت از مشکلات گریبانگیراقتصاد کشاورزی، باید وابستگی بودجه به نفت را قطع کنیم و این امر با خودکفایی و خود اتکایی در حوزه کشاورزی، دام ، طیور و آبزیان ممکن می شود.
 
وی گفت: ما وابستگی هایی در زمینه دام، طیور و آبزیان داریم  و کلیه افراد و نهادهایی که فعالیتشان در حوزه مواد اولیه، دارو، واکسن است، باید تلاش کنند تا در این امور به خودکفایی برسیم.
 
رییس سازمان دامپزشکی کشور بیان کرد: پیشنهاد مهم من به زنجیره های تولید و صنایه وابسته این است که برای تآمین نهاده های مورد نیاز خود تنها به  واردکننده ها متکی نباشند بلکه خود نسبت به وارد کردن و تامین نیاز خود اقدام کنید.
 
رفیعی پور خاطرنشان کرد: استان های مرزی می توانند فرصت های صادراتی برای کشور ایجاد کنند و این مهم را به عنوان یک الگوی اقتصادی به نمایش بگذارند که در این صورت صادرات نیز تسهیل می شود.
 
 

مطلب پیشنهادی

رعایت الزامات دامپزشکی و شیلات در تولید میگو/با متخلفان برابر قانون برخورد شود

استاندار هرمزگان گفت: تولیدکنندگان میگو باید الزامات دامپزشکی و شیلات را رعایت کنند تا محصول …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *