قالب وردپرس درنا توس
خانه / دنیای حیوانات / حیات وحش / فاخته TV/ بخیه زدن “مار افعی گرزه” زخمی، بزرگترین افعی ایران

فاخته TV/ بخیه زدن “مار افعی گرزه” زخمی، بزرگترین افعی ایران

این مار افعى گرزه که از خانواده بزرگترین افعى کشورمان است علاوه بر پارگى پوست از دو جهت دچار سوراخ و له شدگى شدید اندام‌ها شده و بنابر نظر پزشک معالج در شرایطى که عفونت با دارو کنترل شود، دستکم یکسال زمان لازم است تا زخم این خزنده التیام یابد.

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ در پی مصدومیت شدید یک مار “افعى گرزه” که از خانواده بزرگترین افعى کشورمان محسوب می‌شود، گروهی از فعالان محیط زیست روند درمانی این افعی در معرض انقراض را دنبال می‌کنند.

این افعى ۸۰۰ گرمی توسط یک سگ ولگرد مصدوم شده و علاوه بر پارگى پوست از دو جهت دچار سوراخ و له شدگى شدید اندام‌ها شده و بنابر نظر پزشک معالج در شرایطى که عفونت با دارو کنترل شود، دستکم یکسال زمان لازم است تا زخم این خزنده التیام یابد.

اما در ادامه روند درمانی این افعی، با تزریق روزانه آنتى بیوتیک، تعویض منظم پانسمان، تغذیه دستى همزمان با بهره‌مندى از تخصص پزشک معالج دکتر على برهانى کیا، عفونت در ناحیه مصدوم کنترل شده است؛ پوست باقیمانده اطراف محل زخم به بافت ماهیچه‌اى بخیه زده شد و نهایتا پد هیدروژل براى تسریع بازسازى پوست کنده شده روى موضع قرار گرفت.

 

 

افعى‌ها در رأس هرم غذایى قرار دارند و در دنیاى خزندگان جایگاه مهمى مشابه پلنگ در اکوسیستم دارند؛ نبودشان ده‌ها کارکرد شناخته شده و صدها کارکرد ناشناخته آنها براى طبیعت را متوقف می‌کند و بر روند بقاء جانوران و گیاهان قطعا تاثیر خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی

لباس جنجالی هنرپیشه هالیوودی که با اعتراضات زیادی روبه رو شد

به گزارش فاخته به نقل از راهنمای سفر من، حامیان حقوق حیوانات در جشنواره فیلم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *