قالب وردپرس درنا توس
خانه / بین الملل / بازتاب افتتاحیه فیداکسپو در رسانه ها..

بازتاب افتتاحیه فیداکسپو در رسانه ها..

 

فاخته- بازتاب فیداکسپو در رسانه ها

 
 
رئیس سازمان دامپزشکی کشور:
مواد اولیه واکسن های دامی به مدت دو سال تهیه شده است

مواد اولیه واکسن‌های دامی به مدت دو سال تهیه شده است و در این زمینه مشکلی وجود ندارد

علیرضا رفیعی پور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: در بقیه اقلام دارویی دامی نیز بیش از ۷ ماه ذخیره صورت گرفته و در این زمینه نیز نگرانی وجود ندارد.

وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه از سوی دشمنان گفت: دشمنان تلاش کردند تا در همه موضوعات و نه فقط نفت، تولیدات به صفر برسد و مردم با مشکلات زیادی به ویژه در بحث غذایی مواجه شوند.
رفیعی پور افزود:، اما در یک سال گذشته در بسیاری از محصولات از جمله مرغ، تخم مرغ و حتی خوراک دام و طیور، تولیدات بیش از نیاز کشور است که همه این‌ها در شرایط تحریم اتفاق افتاده است.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به وقوع آنفلوانزای مرغ در سال ۹۶ و اوایل سال ۹۷ گفت: به همین علت مجبور به واردات تخم مرغ شدیم، اما اکنون در این شرایط خوشبختانه در حوزه تامین نهاده‌های مواد اولیه دارو و واکسن مشکلی نداریم.
رفیعی پور اضافه کرد: سازمان دامپزشکی با رصد دائمی در سراسر کشور، کوچکترین مشکل را در خصوص مسائل دامی در صورتی که تولید کنندگان منعکس کنند، رفع خواهد کرد.
وی با بیان اینکه اکنون نیز بیماری‌های دامی به خوبی کنترل شده است گفت: این شرایط باعث شده که در کنترل بیماری‌ها در سال ۹۷ موفق‌تر از سال ۹۶ و در چهاره ماه امسال موفق‌تر از چهار ماه سال ۹۷ باشیم.

 

رئیس سازمان دامپزشکی:
 

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه دشمن امنیت غذایی کشور را نشانه گرفته است، گفت: نقش تولید کنندگان در مقابله باتحریم بسیار مهم است.

 
 

نظارت بیش از ۳۰۰ هزار واحد در حوزه دامی صنایع وابسته/تاکید بر صادارت تکنولوژی، دانش و محصولات کشاورزی در شرایط جنگ اقتصادی

علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور در پنجمین همایش بین المللی فیداکسپو اظهار کرد: جنگ تنها خسارت، ضرر و زیان نیست و می‌تواند خود اتکایی و خودکفایی را برای هر کشوری را رقم بزند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی و صنایع غذایی ایران (اگنا)؛ علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور در پنجمین همایش بین المللی فیداکسپو اظهار کرد: جنگ تنها خسارت، ضرر و زیان نیست و می‌تواند خود اتکایی و خودکفایی را برای هر کشوری را رقم بزند.

وی افزود: در حال حاضر و چه در گذشته این کشور از نفت بهره برده اما هیچ زمان فکر نمی‌کردیم نفت اهرم فشار دشمنان شود و نتوان آن را صادر کرد. وابستگی به نفت به ما در حوزه خودکفایی کمک نمی کند اما دانش و تکنولوژی را نمی توان تحریم کرد و دشمن در مقابل آن قدرتی ندارد و همانند نفت نمی تواند ما را دچار چالش کند. تبادلات مالی م حوزه غذا و دارو را هم دچار مشکل کرده است اینکه ما برای یک تکنولوژی نتوانیم ارزی حواله کنیم برای آنها مهم نیست اما غذا اهمیت بالایی در تحریم دارد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: ما باید به جایی برسیم که مانند نفت برای واردات نهاده کشاورزی و دامی هم وابستگی نداشته باشیم. امیدواریم در مسیری قدم برداریم که این مسیر کمک کند تا ما همانند نفت در حوزه تولید هم تنها وارد کننده نباشیم و در حوزه تولید دارو، واکسن، نهاده های دامی و کشاورزی، ریزمغذی ها و دیگر اقلام به خود اتکایی و خودکفایی برسیم و واردات نداشته باشیم.

وی تاکید کرد: برگزاری همایش های اینچنینی دولت و بخش خصوصی را در کنار هم قرار می‌دهد و می‌تواند راه‌گشا باشد. مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب و دولت از واگذاری های امور به مردم به عنوان یک اصل یاد می کنند. رفع موانع تولید به عنوان قانون و دستورالعمل می‌توانند برای برون رفت از مشکلات موثر باشد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: سازمان دامپزشکی بیش از ۳۰۰ هزار واحد را در حوزه دامی و صنایع وابسته نظارت می کند. جنگ اقتصادی این هشدار را دارد که در حوزه تغذیه و امنیت غذایی باید اقتصاد را در مقابل هر نوع تهدیدی مقاومت کرد.

وی افزود: اسناد بالادستی، به وزارت جهاد کشاورزی این دستور را می‌دهد که در دو مقوله امنیت غذایی و بهره‌وری مسئولیت دارد. ما اقتصاد تک‌محصولی نفت باید درس عبرت قرار دهیم تا تولید به این سمت پیش نرود.

 

ایران جزء ۱۰ کشور برتر تولید کننده مرغ در جهان / ضرورت ایجاد زنجیره تولید برای حل مشکلات نهاده‌ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی و صنایع غذایی ایران (اگنا)؛ مرتضی رضایی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در پنجمین همایش بین المللی فیداکسپو اظهار کرد: ما جزء ۱۰ کشور برتر تولید کننده مرغ در جهان و دومین کشور صادر کننده شیر در منطقه پس از هند هستیم.

وی افزود: تمام تولید مرغ در دست بخش خصوصی است و تنها در زمان بروز مشکل دولت دخالت می‌کند. دولت و بخش خصوصی با هم به صنعت دام و طیور کشور تبدیل می‌شوند و باید با هم مشکلات را حل کنند.

رضایی در رابطه با ترقیب تولیدکنندگان به خرید خوراک دام عنوان کرد: ایجاد انگیزه برای خرید خوراک دام آماده باید انجام شود. مشکلات بخش تولید باید در جلسات داخلی حل و فصل شود. اینکه گفته می‌شود قیمت تخم‌مرغ به جهت ازدیاد تولید شکست طبیعی است و بازار تابع عرضه کننده است اما دولت نباید در این مسئله دخالت کرده و مازاد بازار جمع آوری کند.

وی افزود: در این شرایط سخت خوشبختانه غذای مردم تامین است و مازاد تولید گوشت، مرغ و تخم‌مرغ داریم و قیمت گوشت قرمز رو به کاهش است. همچنین در سال گذشته ۸۰۰ هزار تن صادرات شیر داشتیم.

ضرورت ایجاد زنجیره تولید برای حل مشکلات نهاده‌ها

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی همچنین با اشاره به رقم بالای تولید خوراک آماده دام، طیورو آبزیان در ایران، گفت: نبود زنجیره تولید یکی از مشکلات در حوزه دام، طیور و آبزیان کشور است و هر واحدی خود، اقدام و تصمیم گیری می کند.

وی برگزاری همایش و نمایشگاه ها را فرصتی برای حل مشکلات میان تولید کنندگان و مصرف کنندگان نهاده ها و خوراک آماده دام و طیور و آبزیان عنوان کرد و اظهار داشت: در زمینه مشکلاتی همچون نهاده ها باید هم اندیشی صورت گیرد.

رضایی در همین حال به توان تولید ایران در حوزه محصولات پروتیینی اشاره و تصریح کرد: ایران جزو ۱۰ کشور تولید کننده گوشت طیور در دنیا و دومین صادر کننده شیر در منطقه است.

وی گفت: تامین و واردات نهاده ها و مکمل های مورد نیاز دام و طیور باید توسط بخش خصوصی انجام شود

 

استفاده ۶۰درصدی مزارع پرورش طیوراز خوراک آماده / خوراک آماده از لحاظ امنیت غذایی در جهان و ایران اثبات شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی و صنایع غذایی ایران (اگنا)؛حسین کیهانی رئیس هیئت مدیره کارخانجات دام، طیور و آبزیان کشور در همایش فیداکسپو اظهار کرد: خوراک آماده مورد تایید همه است و به لحاظ امنیت غذایی در جهان و ایران اثبات شده است.

وی افزود: ما باید پاسخگوی جامعه هدف باشیم وضمن انتقال دانش فنی پتانسیل های موجود را به صحنه بیاوریم و میزان استفاده را افزایش دهیم.

کیهانی خاطرنشان کرد: ۶۰ یا ۷۰ درصد از مزارع پرورش طیور در حال استفاده از خوراک آماده هستند. در شرایط فعلی که کشور درگیر تحریم است میشود از پتانسیل کارخانه جات خوراک‌دام که پشتوانه صنعت دامپروری کشور محسوب می‌شوند استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی

خواننده زن به دلیل نگهداری مار، شیر و تمساح به دردسر افتاد!

یک خواننده زن در پاکستان به دلیل نقض قانون در نگهداری از حیوانات وحشی به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *