قالب وردپرس درنا توس
خانه / آموزش و پژوهش / ۱۲ تیر؛ نشست انجمن علمی اپیدمیولوژیست‌ها

۱۲ تیر؛ نشست انجمن علمی اپیدمیولوژیست‌ها

هفتمین نشست فصلی انجمن علمی اپیدمیولوژیست‌های ایران به مناسبت روز ملی مبارزه با بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران برگزار می‌شود

 
به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری صدا و سیما از روابط عمومی دانشگاه تهران، همزمان با ۱۳ تیر، روز ملی مبارزه با بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان، انجمن علمی اپیدمیولوژیست‌های ایران و دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران هفتمین نشست فصلی تخصصی با عنوان «چالش‌های پیشگیری و کنترل بیماری‌های قابل انتقال بین حیوانات و انسان» را در روز چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ برگزار می‌کند.
این نشست با هدف بحث و تبادل نظر در خصوص وضعیت و چالش‌های پیش روی کنترل این بیماری‌ها از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه تا ۱۲ در تالار حامدی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.
از بین هزار و ۴۱۵ عامل بیماری‌زای شناخته شده در انسان، ۸۶۸ مورد (۶۱ درصد) از طریق حیوانات به طور مستقیم یا غیرمستقیم انتقال می‌یابند. در دهه‌های اخیر با توجه به رشد جمعیت انسانی، مهاجرت‌های گسترده انسان‌ها، تغییرات اقلیمی و آب و هوایی، شهرنشینی و تغییر سبک زندگی، افزایش سفر‌ها و تجارت حیوانات، مخاطرات بیماری‌های قابل انتقال بین حیوانات و انسان به شدت افزایش یافته است. 
طی ۴۰ سال اخیر، بخش وسیعی از بیماری‌های عفونی نوپدید و بازپدید، در زمره بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان هستند. در ایران نیز بیماری‌های قابل انتقال شایعی مانند تب مالت، هاری، تب خونریزی دهنده کریمه – کنگو، لیشمانیوز و لپتوسپیروز از چالش‌های مهم نظام بهداشت و درمان و سازمان دامپزشکی کشور است.

مطلب پیشنهادی

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد خبر داد: تمدید مهلت دفاع از پایان‌نامه و رساله گروه‌های علوم پزشکی و دامپزشکی

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از تمدید مهلت دفاع از پایان‌نامه و رساله در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *