قالب وردپرس درنا توس
خانه / پیشنهاد سردبیر / ایجاد تعامل و تبلیغات بی غل و غش در نمایشگاه تخصصی فیداکسپو

ایجاد تعامل و تبلیغات بی غل و غش در نمایشگاه تخصصی فیداکسپو

علی ابراهیمی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در رابطه با وضعیت خوراک دام در کشور گفت: خوشبختانه امسال وضعیت خوراک‌ دام تقریباً از نظر تامین حل شده است، به لحاظ بارندگی هایی که داشتیم تقریباً از نظر تامین مراتع هم در وضعیت خوبی هستیم و می توان گفت شرایط خوبی را در زمینه پرورش دام سبک و سنگین در کشور خواهیم داشت

 

به گزارش فاخته، علی ابراهیمی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)، در رابطه با وضعیت خوراک دام در کشور گفت: خوشبختانه امسال وضعیت خوراک‌ دام تقریباً از نظر تامین حل شده است، به لحاظ بارندگی هایی که داشتیم تقریباً از نظر تامین مراتع هم در وضعیت خوبی هستیم و می توان گفت شرایط خوبی را در زمینه پرورش دام سبک و سنگین در کشور خواهیم داشت اما مواد کنسانتره همچنان وابستگی ما به ذرت و سویا پابرجا است این مواد تاثیر و نقش تعیین کننده ای در زمینه پرورش طیور و دام های شیری و پرواری دارد که بخش عمده‌ای از آن وارداتی است.

وی افزود: بر روی هم رفته وضعیت خوراک دام در کشور مناسب است و از این جهت که یک سر و سامانی هم کارخانجات خوراک دام گرفته‌اند دامداران به این نتیجه رسیده‌اند که خوراک آماده برای دام های خود تهیه کنند. کارخانه جات با ارائه فرمول های موثر برای پرورش بهتر و افزایش کیفیت خوراک دام توانستند در افزایش بهره‌وری موثر باشند.

ابراهیمی تاکید کرد: آنچه ما باید در خوراک دام به آن توجه کنیم این است که خوراک مورد نیاز محصول تولیدی را تامین کنیم به این معنی که در دام های پرواری در دامداری های شیری، مرغ های گوشتی و تخمگذار خوراک مورد نیاز و جیره تنظیم شده با فرمول های خاصی است وقتی یک جیره حساب شده برای محصول تولیدی تهیه شود بهره وری را افزایش می دهد و هدر رفت مواد اولیه را کاهش می دهد که این امر در قیمت تمام شده بسیار موثر خواهد بود و نظارت بر آن هم راحت‌تر و بهتر انجام خواهد شد.

وی افزود: حرکت هایی در کشور صورت گرفته و ان‌شاءالله با رقابت سالمی که در واحدهای تولیدی خوراک دام به وجود خواهد آمد به سمتی خواهیم رفت که پرورش دهندگان ما از نظر تامین مایحتاج غذای مورد نیاز خود مشکلی نداشته باشند.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در رابطه با نمایشگاه فیداکسپو اظهار کرد: در خصوص نمایشگاه بین المللی فیداکسپو می توان گفت این نمایشگاه یک محل تبلیغ خارج از اغراق و بی غل و غش محسوب می شود. تبلیغ به روش رسانه ای، رادیو، تلویزیون، روزنامه و انتشار بروشور موثر است اما چون خود محصول در معرض دید و لمس قرار نمی گیرد دارای اغراق است اما نمایشگاه ها محل عرضه و محل تبلیغ بی غل و غش برای افرادی است که می‌خواهند مواد لازم و ابزار آلات مورد نیاز خود را تهیه کنند. ‌اطلاعات در سراسر دنیا مخابره می‌شود و قابل تعامل است و مخاطب خود را پیدا می‌کند لذا نمایشگاه‌ها از این نظر حائز اهمیت هستند. چشم انداز تولیدکنندگان کشور ما قابل ارزیابی در مقایسه با تولید کنندگان خارجی قرار خواهد گرفت.

ابراهیمی با اشاره به پیشنهاد برای بهبود شرایط خوراک دام در کشور گفت: در زمینه بهبود شرایط خوراک دام ما باید مدتی پراکنش کارخانه جات خوراک دام را در کشور متناسب با واحد های پرورش توسعه دهیم و تمرکز در یک جای مشخص ممکن است درست نباشد اما از آنجایی که کارخانجات به ماده اولیه وابسته هستند باید در مسیر بنادر شکل بگیرند که در همان جا تولید و به نقاط مختلف کشور توزیع شود در این صورت هزینه حمل و نقل کاهش می‌یابد و صرفه جویی خوبی خواهیم داشت.

وی افزود: چراکه ما وقتی مواد اولیه را با روش های مختلف به محل کارخانه جات منتقل می کنیم و پس از تولید محصول مجدداً باید توزیع شود هزینه حمل و نقل بالایی دارد اما اگر کارخانه جات طی یک زنجیره حساب شده در نزدیکی بنادر باشند محصول نهایی با هزینه کمتر در کشور عرضه می‌شود. اما آنچه مهم است این است که فعالیت های کارخانه جات خوراک در قالب یک تشکل صنفی و با یک نظارت جامع و کامل صنف انجام شود و سیستم دولت تنها در راستای ایجاد محصول با کیفیت و رقابت سالم و ایجاد رقابت سالم بین افرادی که در این زمینه سرمایه گذاری می کنند نقش داشته باشد و اداره امور رتبه اصناف بسپارد.

 

مطلب پیشنهادی

لباس جنجالی هنرپیشه هالیوودی که با اعتراضات زیادی روبه رو شد

به گزارش فاخته به نقل از راهنمای سفر من، حامیان حقوق حیوانات در جشنواره فیلم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *