قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار مهم / به همراه ژاپن و مالزی؛ ایران برای نخستین بار عضو هیات رییسه منطقه آسیا و اقیانوسیه سازمان بهداشت جهانی دام شد

به همراه ژاپن و مالزی؛ ایران برای نخستین بار عضو هیات رییسه منطقه آسیا و اقیانوسیه سازمان بهداشت جهانی دام شد

ژاپن، مالزی و ایران به عنوان اعضای جدید هیات رییسه منطقه آسیا و اقیانوسیه سازمان بهداشت جهانی دام oie انتخاب شدند.

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، بر اساس نتایج اعلام شده در انتخابات روز گذشته سازمان بهداشت جهانی دام، ایران در کنار کشورهای ژاپن و مالزی به عنوان عضو هیلت رییسه منطقه آسیا و اقیانوسیه انتخاب گردید.
برابر گزارشهای منتشر شده oie ، در این انتخابات از بین ۵ نامزد انتخابات هیات ریسه شامل چین، ژاپن، بنگلادش، مالزی و ایران؛ کشورمان در کنار ژاپن و مالزی با اکثریت آرا به عنوان ٣ عضو هیات رییسه منطقه آسیا و اقیانوسیه انتخاب گردید.
سازمان بهداشت جهانی دام دارای ۵ منطقه امریکا- اروپا- آسیا و اقیانوسیه- آفریقا و خاورمیانه است. در اجلاس سال جاری oie انتخابات هیات رییسه مناطق انجام گردید.
ایران برای نخستین‌بار است که با اتفاق آرا به عضویت هیات رییسه منطقه آسیا و اقیانوسیه درآمده است.
منطقه آسیا و اقیانوسیه یکی از مناطق مهم oie است که دارای ٣٢ کشور است؛ کشورهای مهم عضو این منطقه شامل چین، ژاپن، هند، کره، مالزی، اندونزی بنگلادش، تایلند و ایران هستند. در انتخابات امسال کلیه کشورهای عضو حضور یافته اند. حضور فعال کشورمان در ٢ سال گذشته در اجلاس oie رهاوردهای قابل توجهی از جمله اجلاس منطقه ای oie در شیراز برای بیماری تب برفکی، موافقت oie برای انجام ارزیابی دامپزشکی ایران( pvs) و عضویت ایران در گروه کاری منطقه آسیا و اقیانوسیه در سال گذشته و انتخاب ایران به عنوان یکی از ٣ عضو هیات رییسه منطقه آسیا و اقیانوسیه oie در سال جاری را به همراه داشته است.

مطلب پیشنهادی

مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های آبزیان سازمان دامپزشکی: بیشتر دامپزشکان در حوزه آبزیان تخصص لازم را ندارند

مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های آبزیان سازمان دامپزشکی کشور گفت: بیشتر دامپزشکان در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *