قالب وردپرس درنا توس
خانه / سر خط اخبار(همه عناوین) / سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس: لایحه پیش نویس غذا به مجلس ارائه شود

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس: لایحه پیش نویس غذا به مجلس ارائه شود

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس، با بیان اینکه دولت لایحه پیش نویس غذا را به مجلس ارائه کند،گفت: درصورت ارائه لایحه‌ای از سوی دولت، مجلس سریع‌تر به آن رسیدگی می کند.

به گزارش فاخته، حیدرعلی عابدی در گفت‌وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با ضروت تفکیک قوانین غذا و دارو گفت: ما قانونی مجزا برای نظارت بر مواد غذایی نداریم، از سال‌های گذشته  پیش نویس‌هایی برای غذا، نحوه کنترل کیفی غذا، نظارت و توزیع غذا  تدوین شده اما هیچ‌گاه به صورت طرح و یا لایحه وارد مجلس نشده و تنها همین قوانین موجود برای غذا و دارو بوده که حیطه نظارت بر مواد غذایی را مشخص کرده است. 

نظارت بر مواد غذایی نیازمند قوانینی مجزا است

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه نظارت بر مواد غذایی نیازمند قوانینی مجزا است، افزود: در خصوص بازنگری در قانون مقررات امور دارویی، اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس جلسه‌ای با مرکز پژوهش‌ها برگزار کرد و در جمع بندی این جلسه به این نتیجه رسیدیم که نظارت بر مواد غذایی نیازمند قانون است، بنابراین دولت باید لایحه‌ای مخصوص برای حیطه غذا تهیه و به مجلس ارائه کند، تا به صورت فوریت  در مجلس مطرح  و مصوبه‌اش تصویب شود. 

عابدی اظهار کرد: در حال حاضر  قوانین نظارت بر مواد غذایی با قوانین بهداشتی و درمانی یکی است،  اما این قانون باید به دلیل اهمیت و پیچیدگی‌های بحث غذایی جدا شود، بر همین اساس مرکز پژوهش‌های مجلس پیشنهاد تعیین قانون مجزا برای حیطه مواد غذایی را مطرح کرد. 

لایحه پیش نویس غذا به مجلس ارائه شود

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس، خاطر نشان کرد: اگر قوانین مربوط به مواد غذایی در قالب طرح به مجلس ارائه شود، در طول فرصت یکساله مجلس دهم به نتیجه نخواهد رسید، بنابراین اگر دولت همت کند و ظرف یک الی دو ماه اخیر این موضوع را در  قالب لایحه‌ای به مجلس ارسال کند، به زودی تصویب خواهد شد.

مطلب پیشنهادی

حرکت جهادی بسیج دانشجویی دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون

فرید هاشمی مسئول کانون حرکت های جهادی بسیج دانشجویی دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد …