قالب وردپرس درنا توس
خانه / رویدادهای دامپزشکی / استان ها / مدیرکل دامپزشکی هرمزگان: داروهای دامپزشکی با ارز دولتی تامین می شود

مدیرکل دامپزشکی هرمزگان: داروهای دامپزشکی با ارز دولتی تامین می شود

مدیر کل دامپزشکی هرمزگان با توجه به این که داروهای دامپزشکی برای دام، طیور و آبزیان با ارز دولتی تامین می شود، بر رعایت حقوق شهروندان، دقت لازم در تحویل و تعرفه ها تاکید کرد.

به گزارش فاخته به نقل از ایرنا، دکتر محمد جانباز روز چهارشنبه در جریان بازدید از مراکز دارویی و درمانی دامپزشکی بندرعباس افزود: بازدید از مراکز دارویی و درمانی دامپزشکی سطح استان نیز به صورت دوره ای و با هدف کنترل عملکرد مراکز درمانی و داروخانه ها صورت می گیرد.
وی بیان داشت: در بازرسی ها، موارد مختلف فنی از جمله کنترل دارو‌های تاریخ مصرف گذشته، کنترل دارو‌های غیرمجاز، کنترل وجود نشانه‌ای از احتمال احتکار، اختفا و امتناع از عرضه دارو در شرایط اقتصادی فعلی، کنترل اصول نسخه پیچی در تحویل نوع و میزان دارو‌های تجویز شده و دریافت بهای دارو مورد بررسی قرار گرفت.
مدیرکل دامپزشکی هرمزگان اظهارداشت: در این بازدید همچنین ثبت تمامی عملیات روزانه داروخانه ها، کنترل تمامی مستندات تا یکسال قبل، یخچال داروخانه مجهز به دماسنج و ترموگراف، داروخانه و انبار دارای ترموگراف و سیستم ثبت رطوبت، وسایل تهویه انبار و بررسی رعایت شرایط نگهداری داروها و قیمت گذاری صحیح و رعایت تعرفه‌های مصوب کنترل شد.

**دامداران از خرید و مصرف دارو بدون مشورت با دامپزشکی خودداری کنند
رییس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی هرمزگان گفت: دامداران از خرید و مصرف بی رویه دارو بدون مشورت با دامپزشکی خودداری کنند.
دکتر فرحان آزاد افزود: دامداران همچنین پس از دریافت دارو به تاریخ تولید، انقضاء و نحوه ی مصرف آن توجه داشته باشند.
وی بیان داشت: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در مراکز دارویی و درمانی دامپزشکی آن را به ادارات دامپزشکی در شهرستان ها و یا با شماره ۳۳۶۶۲۳۹۶ و ۳۳۶۶۷۸۳۱ اداره کل و شماره ۳۳۶۱۷۱۶۴ دامپزشکی بندرعباس تماس بگیرند.
در سطح استان هرمزگان ۱۴ درمانگاه (کلینیک) و ۱۱ داروخانه دامپزشکی وجود دارد.

مطلب پیشنهادی

رعایت الزامات دامپزشکی و شیلات در تولید میگو/با متخلفان برابر قانون برخورد شود

استاندار هرمزگان گفت: تولیدکنندگان میگو باید الزامات دامپزشکی و شیلات را رعایت کنند تا محصول …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *