قالب وردپرس درنا توس
خانه / رویدادهای دامپزشکی / استان ها / در سیل خوزستان ۱۵ دامپزشک ۱۶۰۰ مورد خدمات دامپزشکی انجام دادند

در سیل خوزستان ۱۵ دامپزشک ۱۶۰۰ مورد خدمات دامپزشکی انجام دادند

 معاون اجرایی و عملیاتی قرارگار جهادی دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان گفت: قرارگاه جهادی به عنوان یک رویکرد جدید در دانشگاه آزاد محسوب می‌ شود و این قرارگاه از روزهای نخست سیل، کار خدمات رسانی به مردم را در دستور کار قرار داد.

به گزارش فاخته، احمد صالحی آرا در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: شناسایی مشکلات مناطق سیل‌ زده، مشارکت و ایجاد سیل بند، امداد و نجات، خدمات پزشکی، درمانی و بهداشتی و پشتیبانی و خدمات رسانی از اقدامات عملیاتی قرارگاه جهادی در جریان سیل خوزستان بود. 
وی گفت: در سیل اخیر خوزستان، ۳۹ پزشک متخصص و عمومی، ۸۴ پرستار و ماما، ۱۵ دامپزشک و ۱۴ روانپزشک که در مجموع ۱۵۲ پزشک می شوند در چادرهای سلامت مستقر در مناطق سیل زده کار خدمات رسانی به مردم را انجام دادند؛ به عنوان مثال در شهرستان حمیدیه ۲۵ خانم باردار در این چادرها در مراقبت ویژه بودند.
صالحی آرا افزود: در مناطق مختلف خوزستان که درگیر سیل بودند هفت هزار و ۳۳۵ مورد پذیرش بیمار، هفت هزار و ۴۹۰ مورد خدمات دارویی، یک هزار و ۶۰۰ مورد خدمات دامپزشکی و ۸۸۰ مورد خدمات روانپزشکی صورت گرفت و حدود ۵۷۳ نفر از مجموعه همکاران و دانشجویان دانشگاه آزاد خوزستان در خدمت سیل زدگان بودند.
وی هدفمند انجام ‌شدن خدمت‌ رسانی و نبود ستاد مرکزی در خوزستان به ‌منظور پیشبرد کارها را از اهداف تشکیل قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی در خوزستان دانست و گفت: در طول مدتی که سیل برخی از مناطق خوزستان را فرا گرفته بود سعی کردیم با تشکیل این قرارگاه، کمک های خود را هدفمند تر کنیم تا تمام سیل زدگان از امکانات لازم بهره مند شوند.
معاون اجرایی و عملیاتی قرارگار جهادی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: محور فعالیت‌های قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر کمک به مردم، تربیت دانشجوست و کمک می‌کند که دانشجویان در محیط علمی، پژوهشی و تربیتی قرار گیرند و در قرارگاه جهادی بسیج کارمندی و اساتید هم در کنار بسیج دانشجویی به کمک مردم آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده آمدند.

مطلب پیشنهادی

واردات تخم چشم‌زده ماهی قزل‌آلا انحصاری نیست

معاون توسعه آبزی‌پروری شیلات ایران گفت: در حال حاضر حدود ۳۰ مرکز تکثیر و پرورش …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *