قالب وردپرس درنا توس
خانه / سر خط اخبار(همه عناوین) / تولید جوجه یک‌روزه بیش از نیاز کشور است

تولید جوجه یک‌روزه بیش از نیاز کشور است

رئیس کمیته دام و طیور کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: تولید ۱۰۰ میلیون قطعه جوجه یک روزه در ماه نیاز کشور را تامین می‌کند اما در حال حاضر ۲۰ تا ۳۰ میلیون قطعه بیش از نیاز کشور تولید می‌شود.

به گزارش فاخته علی ابراهیمی رئیس کمیته دام و طیور کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص صدور مجوز صادرات جوجه یک روزه، گفت: بیش از نیاز کشور در حال پرورش مرغ اجداد هستیم به همین دلیل تولید مرغ مادر بالا است.

صادرات جوجه یک روزه منبع ارز آوری است

نماینده مردم شازند در مجلس شوراس اسلامی با بیان اینکه صادرات جوجه یک روزه به عنوان منبع ارز آوری محسوب می‌شود، تصریح کرد: کاهش قیمت گوشت مرغ با شیب تند در بازار زیان تولیدکنندگان را به همراه دارد زیرا گله‌های آنها از میدان خارج می‌شود.

قیمت جوجه یک روزه بین ۳ تا ۴ هزار تومان تثبیت شود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر به نحوی بازار کنترل شود تا قیمت جوجه یک روزه بین ۳ تا ۴ هزار تومان تثبیت شود صادرات آن اختلالی در بازار ایجاد نمی‌کند، ادامه داد: باید با قیمت‌های واقعی و متعادل کنار بیایم و بازار را کنترل کنیم، در صورتی که مجوز صادرات جوجه یک روزه داده نشود تولیدکنندگان جوجه یک روزه با زیان مواجه می‌شوند و در ادامه برای تامین جوجه یک روزه با مشکل مواجه می‌شویم.

تولید ماهانه ۱۰۰میلیون قطعه جوجه نیاز کشور را تامین می‌کند

وی با تاکید بر اینکه نوعی از جوجه‌های یک روزه برای تولید مرغ گوشتی استفاده می‌شود که تولید ۱۰۰ میلیون قطعه در ماه نیاز کشور را تامین می‌کند اما در حال حاضر ۲۰ تا ۳۰ میلیون قطعه بیش از نیاز کشور تولید می‌شود، عنوان کرد: نوعی از جوجه‌های یک روزه تبدیل به مرغ مادر می‌شوند.

بیش از ظرفیت کشور مرغ اجداد در کشور وجود دارد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به دلیل اینکه مرغ اجداد بیش از ظرفیت در کشور پرورش داده می‌شود به تبع آن ظرفیت تولید جوجه یک روزه نیز بیش از نیاز کشور است، اگر قیمت جوجه یک روزه کاهش داشته باشد تولیدکنندگان مجبور به کاهش تولید می‌شوند.

کنترل بازار با ممنوعیت صادرات امکان پذیر نیست

رئیس کمیته دام و طیور کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه صادرات محصولات کشاورزی هرچند که موجب افزایش قیمت در بازار شود موجب پویایی تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: نمی‌توان با ممنوعیت صادرات بازار مصرف داخلی را کنترل کرد، افزایش قیمت ارز، ارزش تلاش تولیدکنندگان را به نمایش گذاشته و در بازار آزاد تولید بسیار به‌صرفه تر است./

مطلب پیشنهادی

واردات تخم چشم‌زده ماهی قزل‌آلا انحصاری نیست

معاون توسعه آبزی‌پروری شیلات ایران گفت: در حال حاضر حدود ۳۰ مرکز تکثیر و پرورش …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *