قالب وردپرس درنا توس
خانه / آبزیان و زنبور عسل / تورهای خالی صیادان سنتی با جولان کشتی‌های صنعتی

تورهای خالی صیادان سنتی با جولان کشتی‌های صنعتی

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه تورهای خالی صیادان سنتی با جولان کشتی های صنعتی، عرصه را برای ماندگاری صیادان بومی در دریا تنگ کرده است،گفت: سازمان شیلات به داد صیادان سنتی برسد.

 

به گزارش فاخته، احمد مرادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره صید ماهی توسط کشتی های صنعتی،گفت: صید ماهی توسط کشتی های صنعتی و ترال،  اقتصاد صیادان بومی را هدف گرفته است بنابراین وزارت کشاورزی و سازمان شیلات الزامی است که با برنامه ریزی اصولی اقدامات اساسی در این راستا بردارند.

  طرح سوال از حجتی برای  صید کشتی های صنعتی در سواحل هرمزگان

نماینده مردم بندر عباس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان شیلات اقدام اساسی برای جلوگیری از صید ماهی توسط کشتی های صنعتی نکرده است تصریح کرد: طرح سوال  از  حجتی برای صید کشتی های صنعتی در سواحل  هرمزگان  در  جریان است.

مرادی افزود: حمایت از مرزداران و ساحل نشینان با توجه به شرایط اقتصادی کشور الزامی است که در اولویت قرار گیرد تا بتوان اقتصاد صیادان و مرزنشینان را ساماندهی کرد.

هزینه های بالای سوخت از  دغدغه های اساسی صیادان  است

وی ادامه داد: هزینه های بالای سوخت از دیگر دغدغه های اساسی صیادان است و این در حالی است که نرخ تجهیزات صیادی نیز بسیار بالا است و کمبود صید نیز در این راستا مزیت بر علت شده است.

سازمان شیلات به داد صیادان سنتی برسد

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه اقتصاد صیادان سنتی  با صیدهای گسترده ماهی توسط کشتی های صنعتی به شدت در خطر است  افزود: سازمان شیلات به داد صیادان سنتی برسد زیرا اقتصاد صیادان بومی بطور مستقیم با صید ماهی در ارتباط است.

توقف صیادی سنتی به منزله ای  افزایش رشد حاشیه نشینی  در کلان شهرها 

 عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآورشد:  توقف صیادی سنتی به منزله ای  افزایش رشد حاشیه نشینی درکلان شهرها است و این در  حالی است که با  اتکا به اقتصاد دریا محور می توان برای بسیاری از  افراد  اشتغال پایدار ایجادکرد.

مطلب پیشنهادی

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی: از دولت می‌‎خواهم به حقوق و مزایای پرسنل جهاد کشاورزی توجه ویژه‌‎ای داشته باشد

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی، گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *