قالب وردپرس درنا توس
خانه / رویدادهای دامپزشکی / استان ها / نظارت دقیقی بر گوشت‌های وارداتی به کشور داریم/ اعزام ناظران دامپزشکی به کشورهای مبدا صادر کننده گوشت قرمز

نظارت دقیقی بر گوشت‌های وارداتی به کشور داریم/ اعزام ناظران دامپزشکی به کشورهای مبدا صادر کننده گوشت قرمز

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان از اعزام ناظران دامپزشکی به کشورهای مبدا صادر کننده گوشت قرمز خبر داد.

به گزارش فاخته به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدباقر حاج کاظمی با اشاره به نظارت دامپزشکی به گوشت‌ها وارداتی اظهار کرد: نظارت‌های ما در کشور مبدا صادر کننده توسط دو ناظر سازمان دامپزشکی یعنی دکتر دامپزشک و روحانی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تا زمان بارگیری این گوشت‌ها تحت نظارت هستند، ابراز کرد: بعد از ترخیص این گوشت‌ها در گمرک بلافاصله به یک سردخانه انتقال داده‌ می‌شوند که در این مرحله نیز کارشناسان ما نظارت لازم را دارند.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان با بیان اینکه در مرحله توزیع این گوشت‌ها به بازار نیز نظارت لازم را داریم، عنوان کرد: در مغازه‌های عرضه کننده نیز نظارت داریم تا مشکلات بهداشتی پیش نیاید.

وی با اشاره به اینکه گوشت از کشورهای مختلفی وارد کشور می‌شود، عنوان کرد: برزیل، کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ارمنستان، قرقیزستان و گرجستان کشورهای هستند که ما از آنها گوشت وارد می‌کنیم که ناظرین ما در این کشورها حضور دارند و به روند صادرات نظارت دارند.

حاج‌کاظمی با بیان اینکه گوشت‌های منجمد از کشور برزیل وارد کشور می‌شود، گفت: گوشت‌های گرم از کشورهای نزدیک وارد شده که ۶ روز برای این کار پیش بینی شده که نظارت لازم در این خصوص انجام می‌شود.

وی با اشاره به نظارت‌های دامپزشکی به مرغداری‌ها خاطرنشان کرد: مرغداریهای ما در مراحل پرورش تحت نظر بوده و نمونه‌گیری‌های لازم در این مدت انجام می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان با بیان اینکه ناظرین ما در کشتارگاه‌ها به روند ذبح شرعی و همچنین کنترل بیماریهای احتمالی نظارت دارند، اظهار کرد: مرغداران استان زنجان  به موضوعات آگاه بوده و ما مشکلی در این زمینه نداریم.

وی با تاکید بر اینکه حتی یک مرغداری غیرمجاز در استان نداریم، گفت: متوسط ظرفیت مرغداران ما ۲۷ هزار قطعه است.

حاج‌کاظمی بیان کرد: ما در استان زنجان از نظر پرورش و تعداد مرغ تولیدی هیچ مشکلی نداریم و حتی میزان پرورش مرغ مازاد نیاز استان است.

مطلب پیشنهادی

مدیر کل تازه نفس سمنان در گفتگو با فاخته: پیشنهاد داده ایم که در بحث جابجایی مسئولان فنی،‌ اختیار به دست مجموعه دولت باشد تا کارفرما بنا به علایق شخصی نتواند مسئول فنی را تغییر دهد

فاخته– حمیدرضا حسینی در گفت‌وگو با پایگاه خبری فاخته، اظهار کرد: بنده متولد سال ۵۶ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *