قالب وردپرس درنا توس
خانه / آبزیان و زنبور عسل / تصویب ۳۷ طرح پرورش ماهیان خاویاری در بنیاد علوی

تصویب ۳۷ طرح پرورش ماهیان خاویاری در بنیاد علوی

بنیاد علوی اعلام کرد که ۵ هزار و ۸۵۹ طرح طرح اشتغالزایی برای پرورش ماهیان خاویاری به بنیاد علوی ارسال شد و پس از تصویب ۳۷ طرح که دارای توجیه اقتصادی بود، با ۲۱ مجری طرح قرارداد منعقد شد.

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری تسنیم، سال ۱۳۹۷ در حالی به روزهای پایانی خود نزدیک می شود که این سال برای بسیاری از فعالان اقتصادی و نهادهای حمایتی به دلیل تشدید مشکلات اقتصادی سال سختی محسوب می شود. با همه مشکلات که در این سال به ویژه در حوزه های اقتصادی به وجود آمد، بودند مجموعه هایی چون بنیاد علوی که با حمایت همه جانبه خود از طرح های اشتغالزایی زمینه بهره برداری و اشتغال به کار جمع زیادی از شهروندان نیازمند جامعه را رقم زدند.

این بنیاد در سال جاری به صورت جدی پروژه و طرح های اشتغالزایی را در بخش های مختلف کشور به ویژه مناطق محروم پیگیری کرد و با مجموعه تلاش هایی که در دستور کار خود قرار داد موفق شد زمینه بهره برداری از یک میلیون ۵۹۲ هزار و ۱۵۵ طرح اشتغالزایی با برآورد اشتغالزایی  ۱۱۰۰۵ نفر را فراهم کند.

در این سال به صورت دقیق ۸۸ هزار و ۸۲۸ هزار و ۶۳۴ درخواست فعال سازی طرح اشتغالزایی به این بنیاد رسید که از میان ۲٫۹۰۲ ۲۹۷۰  طرح به تصویب رسید و  پس از انعقاد قرار داد با مجریان ۲٫۵۱۳ ۲۵۶۰ طرح اشتغالزایی، اعتبارات حمایتی به ۲۳۳۸ ۲۳۸۵  مجری طرح پرداخت شد؛ ساز و کاری که در نهایت به اجرایی شدن ۱۵۵۹۱۵۹۲ طرح اشتغالزایی منجر شد.

برای اجرایی شدن همه درخواست های ارسالی اعتباری بالغ بر ۵۲٫۰۶۸ میلیارد ریال  ۵۳,۲۹۰,۳۴۳ میلیون ریال نیاز بود که در نهایت و پس از تصویب طرح های دارای توجیه اقتصادی، ۸٫۵۶۶ میلیارد ریال   ۱۴,۶۶۴,۰۲۵ میلیون ریال اعتبار در اختیار مجریان طرح های مصوب قرار گرفت؛ مجموعه اعتباری که ۴٫۷۱۳ میلیارد ریال ۴,۷۹۳,۱۷۱ میلیون ریال آن مربوط به ۱۵۵۹ ۱۵۹۲  طرح نهایی و بهره برداری شده است.

بررسی های بیشتر گویای آن است که با اجرایی شدن و تکمیل ۲٫۹۰۲ ۲۹۷۰طرح اشتغالزایی مورد اشاره ۲۴٫۶۶۱ ۲۴,۸۹۴ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار خواهند شد؛ واقعیتی که اکنون و به بهره برداری رسیدن ۱۵۵۹ ۱۵۹۲  طرح مورد اشاره زمینه را برای اشتغال ۱۰٫۸۷۲  ۱۱۰۰۵ نفر فراهم کرده است.

اگرچه طرح های اشتغال زایی مورد اشاره دامنه و زمینه های مختلف و فراوانی را در موضوعات مختلف و نیز بخش های مختلف کشور در بر می گیرد اما یکی از بخش های مهم آن که در سال ۱۳۹۷ به صورت جدی مورد تأکید مدیریت امور توانمند سازی و مشارکت های مردمی بنیاد علوی قرار گرفت، طرح پرورش ماهیان خاویاری بود؛ طرحی که برای آن ۵۸۵۹ طرح طرح اشتغالزایی به این بخش ارسال شد و پس از تصویب ۳۷ مورد از این درخواست ها که دارای توجیه اقتصادی بود، با ۲۱ مجری طرح قرارداد منعقد شد.

گفتنی است از میان ۲۱ طرح پرورش ماهیان خاویاری که قرار داد آن منعقد شد، تا ۲۱ بهمن ۱۱ اسفند ۹۷ تعداد ۷ طرح به صورت کلی به بهره برداری رسید؛ هفت طرحی که در حوزه پرورش ماهیان خاویار فعال شد و با این اتفاق زمینه اشتغال به کار ۳۷ نفر به صورت مستقیم با اعتباری بالغ بر ۶۸ میلیارد  برابر ۶۷۸۰۰ میلیون ریال فراهم شد.

مطلب پیشنهادی

واردات ۱۲۰۰ رأس بز نژاد مورسیا اسپانیایی به یزد در راستای تحقق رونق تولید

۱۲۰۰ رأس بز نژاد مورسیا گرانادا اسپانیایی از طریق هوایی به یزد وارد و تحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *