قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار مهم / نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس: بی تدبیری جهاد کشاورزی علت افزایش کشف و فروش گوشت های غیرمتعارف در کشور

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس: بی تدبیری جهاد کشاورزی علت افزایش کشف و فروش گوشت های غیرمتعارف در کشور

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس بی تدبیری جهادکشاورزی در تامین گوشت مناسب را علت افزایش کشف گوشت های غیرمتعارف مانند الاغ دانست و گفت: واردات گوشت قرمز با ارز ۴۲۰۰ تومانی و فروش با قیمت۱۲۰ هزار تومانی نشان از ناکارآمدی بدنه دولت دارد.

به گزارش فاخته محمد نعیم امینی فرد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در واکنش به کشف گوشت الاغ در بندرعباس با بیان اینکه با افزایش بحران های اقتصادی بی اخلاقی ها و تخلفات در اغلب حوزه ها افزایش می یابد، گفت: نهادهای نظارتی باید با نظارت مستمر برمراکز تهیه و عرضه گوشت به گونه ای عمل کنند که امکان وقوع چنین تخلفاتی به صفر برسد همچنین دستگاه قضا باید برخورد قاطعی با متخلفان و سودجویان داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: سازمان استاندارد، وزارت بهداشت و صنعت، معدن و تجارت در این رابطه وظیفه سنگینی دارند و باید با همکاری مناسب  از بروز چنین تخلفاتی جلوگیری کنند.

بی تدبیری جهاد کشاورزی در تامین گوشت مناسب علت افزایش کشف و فروش گوشت های غیرمتعارف ( الاغ ) در کشور

وی بی تدبیری جهاد کشاورزی در تامین گوشت مناسب را علت افزایش و کشف گوشت های غیرمتعارف مانند گوشت الاغ در کشور دانست و افزود: متاسفانه وزارت جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی نتوانسته اند بحران افزایش قیمت گوشت را مدیریت کنند و همچنین جهاد کشاورزی تاکنون نتوانسته گوشت با قیمت مناسب را علیرغم تخصیص منابع قابل توجه از سوی دولت و مجلس تامین و فراهم کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: وقتی گوشت با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد و با قیمت ۱۲۰ هزار تومان به فروش می رسد نشان از بی عرضگی و ناکارآمدی بدنه دولت دارد در این رابطه دولت باید سازوکارهای لازم را برای تامین مواد غذایی سالم اتخاذ کند تا مواد غذایی ناسالم و نامتعارف وارد زنجیره غذایی مردم نشود.

امینی فرد ادامه داد: اینکه منابع لازم برای تامین گوشت اختصاص داده شده اما همچنان مردم باید گوشت ۱۲۰ هزار تومانی بخرند نشانه سوء مدیریت جهاد کشاورزی است که نتوانسته به وظیفه خود به درستی عمل کند./

مطلب پیشنهادی

سازمان دامپزشکی اعلام کرد: هیچ بیماری در مناطق سیل زده نداریم/ تدوین برنامه ملی برای مبارزه با نیوکاسل

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با بیان این که در حال‌ حاضر هیچ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *