قالب وردپرس درنا توس
خانه / رویدادهای دامپزشکی / استان ها / در پی پیدا شدن سربریده گراز وحشی در شهر ایلام عوامل شکار غیرمجاز گراز وحشی در ایلام تحت پیگرد قرار گرفتند

در پی پیدا شدن سربریده گراز وحشی در شهر ایلام عوامل شکار غیرمجاز گراز وحشی در ایلام تحت پیگرد قرار گرفتند

به دنبال مشاهده سربریده شده یک رأس گراز وحشی در محدوده پارک کوثر شهر ایلام، عملیات جستجو جهت شناسایی و دستگیری عوامل این شکار غیرمجاز با همکاری سایر نهادها ادامه دارد.

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری فارس از ایلام، روز گذشته سر بریده شده یک رأس گراز وحشی در محدوده پارک کوثر شهر ایلام پیدا شد که تصاویر آن توسط خبرنگار ما ثبت شد. با توجه به حواشی بسیار این روزها در فضای مجازی، این موضوع از جانب خبرنگاران فارس پیگیری شد.

در همین رابطه امیر قاسمی مدیر روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان گفت: به دنبال پیدا شدن سر بریده شده یک رأس گراز وحشی در محدوده پارک کوثر شهر ایلام، مأموران یگان حفاظت محیط زیست پس از آگاهی از موضوع، بلافاصله به محل اعزام و با همکاری کارشناسان دامپزشکی نسبت به دفن بهداشتی کله حیوان اقدام کردند.

وی افزود: عملیات جستجو جهت شناسایی و دستگیری عوامل این شکار غیرمجاز با همکاری سایر نهادها ادامه دارد.

مدیر روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان اظهار داشت: حفاظت از گونه‌های جانوری و حیاط وحش یکی از مهمترین وظایف این اداره است، لذا پلیس با قاطعیت و با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست با شکارچیان غیرمجاز برخورد خواهد کرد. 

قاسمی تاکید کرد: حیات وحش و زیبایی طبیعت حق تمامی مردم است، بنابراین حفظ آن واجب و هرگونه تجاوز به این حق تجاوز به حقوق مردم محسوب می‌شود.

به گفته مدیر روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان ایلام، بیش از ۴۰ گونه پستاندار در این استان وجود دارد.

مطلب پیشنهادی

مدیر کل تازه نفس سمنان در گفتگو با فاخته: پیشنهاد داده ایم که در بحث جابجایی مسئولان فنی،‌ اختیار به دست مجموعه دولت باشد تا کارفرما بنا به علایق شخصی نتواند مسئول فنی را تغییر دهد

فاخته– حمیدرضا حسینی در گفت‌وگو با پایگاه خبری فاخته، اظهار کرد: بنده متولد سال ۵۶ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *