قالب وردپرس درنا توس
خانه / پیشنهاد سردبیر / انتقاد سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس از وزیر جهادکشاورزی

انتقاد سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس از وزیر جهادکشاورزی

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس می‌گوید: عدم حضور وزیر جهاد کشاورزی در کمیسیون صنایع به‌منظور پاسخگویی به سوالات نمایندگان درباره وضعیت بازار کالاهای اساسی و بررسی این مهم، نشان از نداشتن برنامه برای برون‌رفت از مشکلات دارد.

به گزارش فاخته ولی ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: از آنجا که کالاهای اساسی بیشتر توسط وزارت جهاد کشاورزی تولید و توزیع می‌شوند از وزیر جهاد کشاورزی و معاونان وی جهت حضور در کمیسیون صنایع دعوت شد تا وضعیت بازار این کالاهای اساسی همچون توزیع انواع گوشت قرمز و مرغ را بررسی و برای برون‌رفت از مشکلات راهکار پیدا شود اما متاسفانه آقای حجتی در اقدامی غیرحرفه‌ای در کمیسیون حضور پیدا نکرد که این موضوع موجب دلخوری نمایندگان شد.

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عدم حضور وزیر جهاد کشاورزی در کمیسیون صنایع به‌منظور پاسخگویی به سوالات نمایندگان درباره وضعیت بازار کالاهای اساسی و بررسی این مهم، نشان از نداشتن برنامه و راهکار برای برون‌رفت از مشکلات معیشتی مردم، کاهش قیمت‌های سرسام‌آور کالاهای اساسی و افزایش تولید و توزیع این کالاها دارد.

تنظیم بازار در هاله‌ای از ابهام/بوی تحول و اصلاح به مشام نمی‌رسید

اگرچه تعدادی از معاونان وزارتخانه‌های صمت و جهاد کشاورزی در این جلسه حضور یافته و توضیحاتی در مورد موضوع جلسه ارائه کردند اما به‌دلیل آنکه از توضیحات آن‌ها بوی تحول و اصلاح شرایط نابسامان فوق به مشام نمی‌رسید نمایندگان قانع نشده و تنظیم بازار کماکان در هاله‌ای از ابهام باقی ماند.

چرا وزیر کشاورزی از پاسخ به سوالات نمایندگان گریزان است؟

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی به‌دلیل نداشتن برنامه برای عبور از مشکلاتی همچون رساندن گوشت و مرغ به دست مصرف‌کننده اصلی و جلوگیری از قاچاق دام از سوالات نمایندگان و پاسخ به آن‌ها گریزان است درحالی که مجلس به دنبال کمک به دولت برای برون‌رفت از مشکلات است./

مطلب پیشنهادی

۱۸ نشریه در رشته “دامپزشکی” به عنوان نشریات معتبر معرفی شده‌اند

دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم به تازگی در (اردیبهشت ۹۸) فهرست نشریات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *