قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار مهم / رییس نظام دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری در گفتگو با فاخته: دغدغه امروز ما  ایجاد امنیت شغلی برای  بخش خصوصی دامپزشکی است

رییس نظام دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری در گفتگو با فاخته: دغدغه امروز ما  ایجاد امنیت شغلی برای  بخش خصوصی دامپزشکی است

فاخته– در ادامه گفتگوها با روسای شوراهای استانی نظام دامپزشکی، این هفته سراغی از چهارمحال و بختیاری و نظام این استان گرفتیم که در این گفتگو، دکتر مریم همت زاده رییس این شورا که از بانوان دامپزشک نیز هست در پاسخ به سوالات ما عنوان داشت:

 

۱٫لطفا خودتان را معرفی نموده و سوابق تحصیلی خود راذکر کنید.

مریم همت زاده هستم متولد ۱۳۶۶ دوره دکتری عمومی خود را در سال ۸۴ در دانشگاه شهرکرد آغاز کردم و در سال ۹۰ فارغ التحصیل شدم در سال ۹۱ اقدام به تاسیس شرکت زاگرس طب کردم و دراواخر سال ۹۱ موفق به اخذ مجوز توزیع واکسن و دارو شدم و رسما از بهمن ۹۱ با استخدام پنج نیرو  مشغول به کار شدم در سال ۹۵ در دوره تخصصی مامایی و بیماری های تولید مثل پذیرفته شدم و وارد دانشگاه دولتی شهرکرد شدم و در آزمون برد تخصصی نیز در اواسط سال ۹۷ قبول شدم و هم اکنون در خدمت دامپزشکان استان در نظام دامپزشکی هستم .

۲٫سوابق اجرایی در حوزه دامپزشکی و غیر دامپزشکی را عنوان نمایید.

 در زمینه دامپزشکی مدیر عامل شرکت زاگرس طب واکسن چهارمحال  به مدت ۶ سال  در زمینه توزیع و پخش دارو و واکسن در استان  هستم.

در زمینه های غیر از دامپزشکی در کانون  فرهنگی اموزشی قلم چی به مدت دو سال به عنوان مشاور مشغول به کار بوده ام .

۳٫مهم ترین اهداف شما در این جایگاه چه مواردی هستند؟

دغدغه امروز ما  ایجاد امنیت شغلی برای  بخش خصوصی دامپزشکی بخصوص مسئولین فنی  بهداشتی و سایر رده های دامپزشکی است چرا که این عزیزان بسیار مظلوم هستند و تا کنون از هیچ امکاناتی بهره نبرده اند و بیشترین خطر متوجه این عزیزان است سختی کار و بیمه این عزیزان باید مد نظر قرار گرفته شود  و جز اهداف اینجانب می باشد. همچنین شمار زیاد فارغ التحصیلانی که هر سال به جمع دامپزشکان اضافه میشوند و با وجود دو دانشکده در استان ما این وضع در استان ما حادتر است و باید فکری برای ایجاد اشتغال برای این عزیزان داشت تا انگیزه ی تحصیل  از بین نرود و همچنین خواستار کاهش ظرفیت دانشگاه ها در رشته دامپزشکی باشیم و در کل هدف اصلی من ایجاد اشتغال و کارآفرینی  و ایجاد امنیت شغلی برای دامپزشکان است .

۴٫در خصوص اجرای ماده ۱۹ در استان چه اقداماتی در نظر دارید؟

در خصوص اجرای ماده ۱۹ بهترین راهکار سطح بندی استان ها از لحاظ درآمد وظرفیت و در مقیاس کوچکتر سطح بندی کارفرمایان و سطح بندی مسئولین فنی است ، با این روش ماده ۱۹ قابلیت اجرا یی شدن را داراست همانطور که می دانید ماده ۱۹ از سال ۸۸ تصویب شده است و تاکنون به طور صحیح اجرایی نشده است یا اگر اجرایی شده به صورت صوری با تنظیم قرار داد داخلی بین کار فرما و مسئول فنی بوده است با روش سطح بندی امیدواریم ماده ۱۹ اجرایی شود و حق مسئولین فنی ما که نقش بسیار مهمی درحفظ سلامتی جامعه ما دارند حفظ شود .

۵٫از اداره کل دامپزشکی استان چه توقعاتی دارید؟

اداره کل  دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری همواره پشتیبان نظام دامپزشکی استان بوده است و امیدواریم در راستای نیل به اهداف ما در خصوص نظارت و بازرسی و ارتقا جایگاه دامپزشکان استان کما فی سابق پشتیبان ما باشند.

۶٫برای بهبود وضع معیشتی و رفاهی اعضا چه برنامه هایی دارید؟

در زمینه ی خدمات رفاهی برای اعضا محترم نظام با همکاری نظام دامپزشکی کشور امیدواریم بتوانیم در چارچوب قوانین نظام  دامپزشکی تعاونی مسکن اعضا را در استان فعال کنیم چرا که یکی از دغدغه های اصلی امروز بحث مسکن است همچنین طی قرارداد هایی با بانک ها بتوانیم تسهیلات ارزان قیمت برای اعضا فراهم کنیم ایجاد تعاونی ها و ورود به بخش تولید و صادرات در قالب تعاونی دامپزشکان استان می تواند تا حدودی ایجاد امنیت شغلی برای اعضا نظام استان نماید همچنین طی قرار داد با آژانس های مسافرتی  می توان در زمینه گردشگری تسهیلاتی فراهم نمود در زمینه کلاس های زبان و باشگاه های ورزشی هم اکنون قرار دادهایی با شرایط ویژه بسته شده است .

۷٫مهم ترین چالش های پیش روی نظام استان را در چه مواردی می دانید ؟

مهم ترین چالش نظام استان ساخت ساختمان اداری رفاهی استان است که زمین این مجموعه با تلاش شورای قبل گرفته شده است . چالش اجرایی اصلی ما ساماندهی مسئولین فنی و همکاران ما در سایر رده هاست که اولویت اول ما در نظام استان است همچنین رفع مشکلات پیش روی  مراکز مایه کوبی ،داروخانه ها ،آزمایشگاه ها و کلینیسین ها ی استان  دغدغه ی امروز ماست .

 

۸٫چه پیشنهاداتی برای تسریع و پیشرفت ر امور به سازمان نظام دامپزشکی دارید؟

پیشنهاد اصلاح ماده ۱۹را دارم . همچنین پیشنهاد پیگیری  حق بیمه  دولتی برای دامپزشکان عزیز با توجه به اینکه  امروزه دامپزشکان در  نظارت بر تولیدات دامی و حفظ امنیت غذایی جامعه همچنین کنترل بیماری های مشترک بین انسان و دام نقش مهمی بر عهده دارند امیدواریم با حمایت دولت محترم بتوانیم کمک هزینه دولتی در حق بیمه تامین اجتماعی برای این  عزیزان فراهم کنیم .همچنین ایجاد مرکز اموزش  کاربردی در جهت اموزش نیروی کار و تعیین صلاحیت نیروی متخصص در این زمینه  پیشنهاد اینجانب می باشد چرا که ما امروز با کمبود نیروی کارامد مواجه هستیم و اکثر فارغ التحصیلان  جدید ما قدرت انجام کارهای عملی را ندارند  و از تجربه کاری برخودار نیستند.

۹٫سایر مواردی که مد نظر است اعلام نمایید.

عرض دیگری ندارم و از شما سپاسگزارم بابت مصاحبه و معرفی روسای نظام و برای شما و همه ی همکاران عزیزم ارزوی سلامتی و موفقیت دارم .

 

مطلب پیشنهادی

سازمان دامپزشکی اعلام کرد: هیچ بیماری در مناطق سیل زده نداریم/ تدوین برنامه ملی برای مبارزه با نیوکاسل

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با بیان این که در حال‌ حاضر هیچ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *