قالب وردپرس درنا توس
خانه / رویدادهای دامپزشکی / استان ها / دیدار اعضای هیات رییسه نظام دامپزشکی استان کردستان با عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی/ کمک به جامعه دامپزشکی کمک به تمام اقشار جامعه است

دیدار اعضای هیات رییسه نظام دامپزشکی استان کردستان با عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی/ کمک به جامعه دامپزشکی کمک به تمام اقشار جامعه است

اعضای شورای نظام دامپزشکی استان کردستان با دکتر سیّد مهدی فرشادان نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، عضو فراکسیون اشتغال و عضو کمیسیون تلفیق بودجه  در محل دفتر ارتباطات مردمی وی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی نظام دامپزشکی استان کردستان، در این دیدار که یک ساعت و نیم به طول انجامید اعضای شورای نظام دامپزشکی کردستان به بیان مسائل و مشکلات موجود در حوزه دامپزشکی علی الخصوص مشکلات این بخش در استان کردستان پرداختند.
ابتدا  دکتر مظفری رییس نظام دامپزشکی استان به بیان جایگاه نظام دامپزشکی و وظایف ان پرداخته و سپس به بیان میزان کم تعرفه ها و دستمزد شاغلان حرفه دامپزشکی پرداخته و خواستار پیگیری موضوع اخذ مالیات معقول از همکاران  و عدم الزام نصب کارتخوان توسط  مراکز بخش خصوصی دامپزشکی به دلیل شرایط خاص صنف  شدند.
در ادامه دکتر عابد نمدی با اشاره به اینکه دامپزشکان در خط مقدم بیش از ۸۰۰ نوع بیماری  مشترک هستند به اهمیت جایگاه مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی و استقلال مالی انان از کارفرمایان پرداخت.
سپس در رابطه با میزان کم تعرفه ها و کافی نبودن نرخ افزایش سالانه آن  مواردی را مطرح نمودند.
در ادامه وی تاکید کرد آموزش دامپزشکی به دلیل قرابت با رشته های زیر شاخه پزشکی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی قرار گیرد. 
دکتر نمدی در ادامه خواستار مساعدت نماینده محترم مجلس در فراهم کردن و تسهیل خرید یک ساختمان مجزا برای نظام استان شد.
در ادامه خانم مهندس گلمحمدی با اشاره به اینکه ناظرین شرعی طبق قانون حقوق خود را از عوارض تولید دریافت میکنند پیشنهاد داد که حقوق مسئولین فنی نیز از عوارض تولید یا منابع نظام سلامت پرداخت شود و همچنین درخواست فراهم کردن تسهیلات و وام های با سود پایین برای همکاران عضو نظام دامپزشکی را مطرح کرد.
دکتر پویا علی محمدزاده نیز به تفصیل به بحث پذیرش بی رویه دانشجو دامپزشکی و عدم رعایت ماده ۲۱ قانون افزایش بهره وری کشاورزی پرداخت. وی با اشاره به نامه جامعه دامپزشکی کشور در اعتراض به پذیرش بی رویه با ۱۲۷۵ امضا در تاریخ ۹۷/۸/۱۹ که به دبیرخانه مجلس تحویل داده شد خواستار پیگیری نتیجه نامه از دکتر فرشادان نماینده مردم کردستان در مجلس شدند زیرا در ماههای اخیر باتوجه به پیگیری های انجام شده پاسخی دریافت نشده بود.
پس از استماع موارد مطروحه توسط اعضای شورای نظام دامپزشکی استان دکتر سید مهدی فرشادان اعلام نمود تمام سعیم را خواهم کرد که بتوانم شما را مورد حمایت قرار دهم و با توجه به نزدیکی رشته پزشکی و دامپزشکی و بحث بیماری های مشترک اگر دامپزشکی قوی تر کار کند مشکلات حوزه پزشکی کمتر خواهد بود. وی خاطر نشان کرد کمک به جامعه دامپزشکی کمک به تمام اقشار جامعه است و اعلام کرد که دامپزشکان وظیفه بسیار سنگینی بر دوش دارند و برای فعالان این عرصه ارزوی موفقیت نمودند.
وی اعلام کرد که مخالفتهای زیادی با نصب دستگاه کارتخوان به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است و افزود  تلاش خواهد نمود تا اشکالات نصب دستگاه کارتخوان و مالیات دریافتی از جامعه دامپزشکی را به صحن علنی مجلس و کمیسیون تلفیق بودجه منعکس نماید.
وی اعلام کردند من در کنار شما هستم و خیلی منطقی است که مسئول فنی نباید حقوق خود را ازکارفرما دریافت کند.امنیت شغلی انها باید تضمین شود.
و اینکه در شرایط حال حاضر کشور به نظرم امکان عملی کردن تعیین عوارض بهداشتی بر تولید وجود ندارد و بهره مندی از منابع نظام سلامت نیز بسیار سخت است و باید یک طرح جامع و فکر شده ارائه شود که امکان عملیاتی شدن داشته باشد.
وی وعده پیگیری نتیجه نامه جامعه دامپزشکی در رابطه با پذیرش بی رویه دانشجوی دامپزشکی را داده همچنین در رابطه با بحث تهیه یک ساختمان یا زمین جهت ساخت ساختمان نظام دامپزشکی پیشنهاداتی ارائه داد.
همچنین در رابطه با تسهیلات، وی پیشنهاد بهره مندی از تسهیلات ایجاد اشتغال پایدار روستایی و صندوق کارافرینی امید را مطرح کرد..
در پایان اعضای شورا از دکتر سیّد مهدی فرشادان بابت اینکه این فرصت گرانبها جهت بیان دغدغه ها و مشکلات برای انان فراهم گردید تشکر و قدردانی نموده وهمچنین دکتر فرشادان نیز اعلام کرد پیگیری های لازم را تا حصول نتیجه انجام خواهند داد.

 

مطلب پیشنهادی

واردات تخم چشم‌زده ماهی قزل‌آلا انحصاری نیست

معاون توسعه آبزی‌پروری شیلات ایران گفت: در حال حاضر حدود ۳۰ مرکز تکثیر و پرورش …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *